"Gra słów" – premiera nowego klipu Kasi Godzisz

Artur Chachlowski, "Gra słów" – premiera nowego klipu Kasi Godzisz

Od pewnego czasu, zarówno na YT jak i w serwisach streamingowych możemy posłuchać utworu „Gra Słów” Kasi Godzisz. Piosenka zapowiada nowy album wokalistki… oraz nieco inną stylistykę muzyczną, znaną z poprzedniej płyty „Balans”.

Kasia Godzisz - kompozytorka, autorka tekstów, producent, trenerka wokalna, pedagog muzyczny ale przede wszystkim wokalistka. Jej bardzo ciepło przyjęty album „Balans” zapewne wielu zapadł w pamięć. Teraz Kasia powraca z nowym singlem – „Gra słów”, który zapowiada nowy album. O czym jest intrygujący tekst? Pytamy u źródła: Opowiada o tym, co dotyczy każdego z nas - gramy słowami, oszukujemy sami siebie, bo nie mówimy tego, co naprawdę myślimy. Z drugiej strony manipulujemy mówiąc coś, co nasz rozmówca chce usłyszeć. Finalnie trzeba jednak być wiernym sobie, bo możemy stracić grunt pod nogami i zasady się zatrą.

Na pewno tych, którzy znali wcześniej Kasię, „Gra słów” może mocno zaskoczyć. Artystka wcześniej znana była z takich rejonów muzycznych jak soul r’n’b, hip – hop. Premierowa piosenka oczywiście zawiera te elementy (zwłaszcza, że jego produkcję odpowiada Webster, który współpracował z Kasią przy pierwszej płycie i znany jest właśnie z pracy w wymienionych gatunkach), jednak dominuje tu muzyka taneczna. Znów oddajemy głos Artystce: Pierwsza płyta była bardzo osobista, jak to na pierwszej płycie, opowiedziałam bardzo dużo ze swojego życia, stylistycznie była jeszcze poszukiwaniem, inspirowana głównie stylistyką R&B, podszywana hip hopem. Teraz idę w ten klimat, który najbardziej mnie kręci, czyli R&B, ale w jego tanecznej odsłonie. Właśnie dlatego polecamy go wszystkim fanom niebanalnych, ale jednak bardzo przebojowych motywów w muzyce. „Gra słów” z tych względów może mocno zamieszać w wakacyjnych rankingach przebojów.

Do utworu, którego Kasia jest autorką, powstał bardzo klimatyczny i pasujący do warstwy muzycznej teledysk. Taniec stanowił kiedyś ważną część mojego życia, muzyka zawsze moim zdaniem powinna bujać i „groović” Teledysk ma inspirować do klimatów imprezowych, bo tam piosenka moim zdaniem się sprawdzi – tak opowiada o całości Kasia.

Ekskluzywne treści związane z utworem i klipem znajdziecie na fanpage’u wokalistki (https://www.facebook.com/kasiagodzisznvp), polecamy być w tym na bieżąco, ponieważ „Gra słów” to, jak już wspomnieliśmy, zapowiedź całości, która jawi się naprawdę bardzo ciekawie.

Teledysk "Gra słów" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie