Nowy album supergrupy Transatlantic już w lutym 2021r.

Artur Chachlowski, Nowy album supergrupy Transatlantic już w lutym 2021r.
Supergrupa Transatlantic, w której skład wchodzą Neal Morse, Mike Portnoy, Roine Stolt i Pete Trewavas - ogłosiła, że zakończyła pracę nad swoim piątym studyjnym albumem „The Absolute Universe”. Premiera 5 lutego 2021 roku. Zapowiada się niezwykle ciekawe wydawnictwo.
„The Absolute Universe” to wydawnictwo wyjątkowe i posiadać będzie dwie wersje płyty: „The Absolute Universe: The Breath Of Life (Abridged Version)” i „The Absolute Universe: Forevermore (Extended Version)”.
 
Jak wyjaśnia Mike Portnoy: „Przygotowaliśmy dwie wersje tego albumu. Całość składa się z dwóch płyt CD, które zawierają łącznie  90 minut muzki, i jednej - 60-minutowej. Jednak pojedyncza płyta NIE jest tylko wyedytowaną wersją podwójnej płyty CD. Każda z nich zawiera alternatywne wersje, a nawet w niektórych przypadkach nowe nagrania. Napisaliśmy nowe teksty i mamy innych ludzi śpiewających w utworach z pojedynczej płyty CD i innych na podwójnej płycie. Niektóre tytuły piosenek również zostały zmienione, podczas gdy inne mogą pozostać takie same. To, co zrobiliśmy, jest wyjątkowe. Zmieniliśmy piosenki, aby te dwie wersje były inne ”.
 
 
Każdy album będzie dostępny na CD, LP i cyfrowo. Ale będzie też coś, co zostało nazwane "The Absolute Universe: The Ultimate Edition '', które gromadzi obie wersje w jednym bogatym pakiecie, który zawiera 5LP, 3CD i Blu-ray oraz miks dźwięku przestrzennego 5.1 z wizualizacjami i sceny dokumentalne. Wszystkie wydania mają unikalną grafikę stworzoną przez Thomasa Ewerharda.
 
Pełna lista wszystkich formatów znajduje się poniżej, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się 20 listopada:
 

The Absolute Universe: The Breath Of Life (Abridged Version)

Special Edition CD Digipak

Gatefold 2LP+CD

Digital Album

The Absolute Universe: Forevermore (Extended Version)

Special Edition 2CD Digipak

3LP+2CD Boxset

Digital Album

The Absolute Universe: The Ultimate Edition

Limited Deluxe Clear 5LP+3CD+Blu-Ray Box-set – contained within a foil-finished lift-off box with extended 16-page LP booklet & 60x60cm poster.

transatlantic theabsolute3

MLWZ album na 15-lecie