Teledysk do tytułowego utworu z nowej płyty Budki Suflera

Artur Chachlowski, Teledysk do tytułowego utworu z nowej płyty Budki Suflera

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery nowego albumu Budki Suflera. Album "10 lat samotności" został nagrany z wokalistą Felicjanem Andrzejczakiem  i ukaże się 20 listopada br. Dziś prezentujemy nowy teledysk do utworu tytułowego.

Członkowie zespołu: "W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech. Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Z bohaterów tamtej sceny została nas już tylko trójka. Romek odszedł. Zostawił piosenki".

„10 lat samotności” to tytuł płyty oraz utworu, który chcemy państwu zaprezentować. W nagraniu pomogli nam dwaj gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Całość drużyny dopełnił Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od trzydziestu lat działający na rynku USA. Ta i pozostałe piosenki to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość, rozgoryczenie. Ludzi, którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię, serce… Powstała scena dźwięków jakiej nie planowaliśmy ale przez to, być może niezwykła. 

Tekst do piosenki „10 lat samotności” napisał stary przyjaciel Zbyszek Hołdys, będący z Romkiem od zawsze w wielkiej zażyłości. Film zrealizowali Jan i Oliwia Marciniak A muzykę stworzył Romek. 

Panie i Panowie: Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Premiera płyty już 20 listopada! 

Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży na kulturalnysklep.pl empik.com oraz we wszystkich salonach Empik: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-98938-10-lat-samotnosci.html 

Album ukaże się już 20 listopada nakładem Agora Muzyka. 

Teledysk "10 lat samotności" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie