Robben Ford: w sierpniu nowy album

Artur Chachlowski, Robben Ford: w sierpniu nowy album

„Pure” to nowy album studyjny Robbena Forda - pierwszy instrumentalny od czasu „Tiger Walk” z 1997 roku. „Pure” płynnie łączy uduchowiony klimat zachodniego wybrzeża z bluesowym hard rockiem. Na płycie pojawiają się wyjątkowi goście m.in. Nate Smith, Toss Panos i Shannon Forest.

Robben mówi: „Pure” nie przypomina żadnego nagrania, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Zawsze byłem tradycjonalistą w sposobie, w jaki pracowałem w studiu: weź świetny zespół do wspaniałego studia ze świetnym inżynierem, nagrywaj piosenki przez trzy do pięciu dni, rób poprawki, a potem miksuj i masteruj. W ten sam sposób zacząłem „Pure”, ale finalnie mój inżynier i koproducent, Casey Wasner, okazał się nieoceniony w tworzeniu całości, a większość muzyki, którą usłyszysz w tym nagraniu, została stworzona przez naszą dwójkę pracującą razem w jego studiu, Purple House. Pracując w ten sposób, czułem, że „Pure” jest najpełniejszą reprezentacją mojej osobistej wizji muzycznej.

Album Robbena Forda „Into The Sun”, który ukazał się w marcu 2015 roku, zadebiutował na drugim miejscu listy Billboard Blues Chart i była nominowany do nagrody Grammy w kategorii Contemporary Blues. W nagrywaniu płyty gościnnie wzięli udział  Warren Haynes, Keb'Mo, Robert Randolph, ZZ Ward, Sonny Landreth i Tyler Bryant.

Jego poprzednie wydawnictwo, „Purple House” (2018), to niezwykła kolekcja piosenek prezentujących wyrafinowane podejście Forda do kompozycji, produkcji i bluesa.

Lista utworów:

  1. Pure (Prelude)
  2. White Rock Beer…8 cents
  3. Balafon
  4. Milam Palmo
  5. Go
  6. Blues For Lonnie Johnson
  7. A Dragon’s Tail
  8. Pure
  9. If You Want Me To

Album Robbena Forda „Pure” ukaże się 27 sierpnia. Płytę promuje utwór „White Rock Beer...8 cents”, którego można posłuchać tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie