Nocni jeźdźcy" Skaldów po raz pierwszy na płycie winylowej

Artur Chachlowski, Nocni jeźdźcy" Skaldów po raz pierwszy na płycie winylowej

"Nocni jeźdźcy" to kolejna w tym roku winylowa nowość, a zarazem kontynuacja serii LP z niepublikowanymi na tym nośniku archiwaliami Skaldów. Tym razem płyta ukazała się w mocno limitowanej, kolekcjonerskiej i błyskawicznie wyprzedanej wersji super deluxe oraz znacznie uboższej, ale i sporo tańszej wersji standard.

"Nocni jeźdzcy" to wydany przez Kameleon Records zbiór radiowych nagrań Skaldów, które nie mają swoich odpowiedników płytowych z lat 1976-1979. Wszystkie utwory zostały zremasterowane wprost z taśm matek i brzmią o niebo lepiej niż kiedykolwiek.

Longplay dokumentuje moment w którym Skaldowie odeszli nieco od większych form muzycznych w stronę ambitnego pop-rocka, chociaż brzmieniowo zespół pozostaje tutaj wciąż bardzo blisko artrockowej suity "Podróż magiczna". To muzyczna podróż w czasy kiedy to termin pop-rock oznaczał profesjonalnie zaaranżowaną, pełną naturalnych instrumentów, bogato brzmiącą muzykę, a nie osaczającą nas obecnie z wszystkich stron koszmarną, plastikową papkę. Płyta lokuje się stylistycznie w okolicach longplaya "Szanujmy wspomnienia" i zawiera masę naprawdę wybornie napisanej, zaaranżowanej i wykonanej muzyki, jak chociażby artrockowe, psychodelicznie snujące się "Błękitnie mi z tobą", "Ostry zakręt", "Pachnie chlebem" czy przebojowe nagrania "Nocni jeźdźcy", "Mam dla ciebie to co chcesz" czy "Popołudnie z tobą"

 Wydawnictwu towarzyszy bogata szata graficzna z masą rzadkich fotografii oraz dodatki. Wytłoczony na grubym winylu album ma piękną, błyszczącą, laminowaną, rozkładaną okładkę

ZAMÓW LP (wersja standard) 

MLWZ album na 15-lecie