Malezyjski zespół Mothflesh wyda drugi album

Artur Chachlowski

Zespół Mothflesh z Malezji atakuje ze swoim drugim albumem pt. “Machine Eater”. Zespół gra mieszankę metalcore/deathcore z prog/death metalem pełnym melodii oraz groove'u.

Mothflesh powraca, aby wydać swój najnowszy album zatytułowany „Machine Eater”. Album to zlepek muzycznych inspiracji, dysharmonijnych zwolnień od wczesnych metalcore'owych zespołów, takich jak Converge i Poison The Well, z nowoczesną death metalową agresją Decapitated i technicznym podejściem Cynic i Carbomb.

Za miks i mastering odpowiada Simone Pietroforte z Divergent Studios współpracujący wcześniej z takimi zespołami jak Nønviable, Shamash czy Exhuminator.

Album zostanie wydany:

  - 12 grudnia 2021 jako digital via Believe Music

  - 30 grudnia 2021 jako digipak CD via Goatlordth Records & GLord Records

Komentarz zespołu odnośnie warstwy tekstowej: “Lirycznie płyta zainspirowana jest stanem kultury i technologii, które skłaniają zegar końca świata do tykania naprzód; Machine Eater to dystopijny list miłosny napisany do słuchaczy współczesnego metalu, którzy są wykończeni sterylną, zamrożoną neonami perspektywą postrzeganej przyszłości. Teksty piosenek są anegdotami wyrosłymi z południowoazjatyckiego komina wyzysku i kapitalizmu, operując hybrydyzacją języka angielskiego i Bahasy”

Zespół o komponowaniu muzyki: "Inspiracją jest dysonans z tradycyjnym death metalem, podobnym do Bolt Thrower czy Obituary. Podążamy za tą melodyczną kontrmelodią opartą na skali Hirajoshi. To hybrydowe zastosowanie zarówno gamy dysonansowej, jak i molowej jest podstawą tego, jak Mothflesh tworzy swoje brzmienie i riffy. Używając gitar ze strunami dostrojonymi do Drop A, czuliśmy, że djentyfikacja była nieunikniona."

Tracklista:
01. Dogmacore
02. Hexburn Ω
03. Reconstructing Fire
04. The Lotus Denial
05. Myriagon
06. Cyberpsycho
07. Knif In The back
08. Chaos Intervals
09. THeory Of Mind
10. Void Edge

Skład zespołu:
Ezekiel "Eze" Mavani - bas
Ranveer "Maddog" Singh - gitara
Imran Muhammad - wokal

Teledysk do utworu "The Lotus Denial" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia