Skankan w Krakowie

Artur Chachlowski,

To będzie prawdziwa uczta ska! Na scenie krakowskiego klubu Zaścianek juz w najbiższą sobotę, 23 kwietnia,wystąpią: Skankan, legenda polskiego ska (koncert promuje ich nową płytę "Bourbon Whiskey Gin") oraz zespoły Ska Petarda i Skacowani. 

23 kwietnia 2022 r. (sobota), godzina 19:00

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, Kraków

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

https://ticketclub.pl/.../skankan-ska-petarda-skacowani.../

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/skankan/...

https://www.biletomat.pl/.../skankan-ska-petarda.../

https://stage24.pl/.../ska-petarda-skankan-skacowani...

   SKANKAN  

Zespół Skankan to polska legenda sceny ska. Powstali w Sosnowcu w 1993 r. . Choć działają od 1993 r., to wciąż są młodzi duchem i składem. Grają mieszankę ska, rock&rolla i punka. Na początku lat 90-tych tworzyli scenę ska. Żywiołowa muzyka, mocna sekcja dęta przyciągały rzesze nowych fanów w Polsce i Europie. Efektem tego był udział Skankana w projektach wydawniczych w postaci składanek. Ostatnią z nich jest np. SKAsety.PL vol.1. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Skankan w 1995 r. otwierał swoim występem I Przystanek Woodstock w Czymanowie. Na koncie mają 3 płyty: "Live '95", "Skankan Ożywia Trupy" i "Try To Feel It". W styczniu światło dzienne ujrzy nowa płyta "Bourbon, Whiskey, Gin"

https://www.facebook.com/kankanska 

 

   SKA PETARDA  

Kapela powstała w Krakowie, a tworzy ją 8 muzyków. Jak sami mówią - grają kopiące w tyłek ska, pędzące jak pijany nosorożec po rosyjskim metanabolu przez niekończącą się sawannę. Po usłyszeniu tej muzyki nic już nie będzie takie samo... Więc przygotujcie się na huk! To jest turboska!!! W 2016 r. wyszła ich debiutancka płyta "Niewypał", w 2021 r. światło dzienne ujrzała "Dwójka".

https://www.facebook.com/skapetarda 

 

   SKACOWANI  

Ośmioosobowy skład z Krakowa, który reprezentuje muzyczną mieszankę ska/punk. Zespół powstał w 2014 r. i wydał demo w 2017 r. Trwają prace nad pierwszą pełną płytą.

Pojawili się również na składankach :

- POLSKA SCENA PUNK VOL. 2 (2020r.)

- POLSKA SCENA PUNK VOL. 3 (2020r.)

- SKASETY.PL Vol. 1 (2021r.)

https://www.facebook.com/skacowanikrk 

skankan 830

MLWZ album na 15-lecie