Lipali zagra w krakowskim Zaścianku

Artur Chachlowski, Lipali zagra w krakowskim Zaścianku

Lipali powraca do Krakowa na wyjątkowy koncert. 11 maja legendarna grupa zaprezentuje się na scenie Klubu Zaścianek w Krakowie. Poza największymi przebojami, będzie to jedyna okazja aby przedpremierowo usłyszeć zupełnie nowe utwory, które znajdą się na nowej płycie zespołu.

Jej premiera zaplanowana jest na jesień 2022.

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian „Qlos” Kulik i Łukasz „Luk” Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: „Pi”, „Bloo”, „Trio”, „3850”. Wybrzmiały na nich takie hity jak „Upadam”, „Popioły” czy „Jeżozwierz”.

Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem „Fasady”, który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie – „Qlosa” zastąpił Łukasz „Gajowy” Gajowniczek.

Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lipali

Klub Zaścianek

Kraków, ul. Rostafińskiego 4

11.05.2022

19:00 - thedoors

20:00 - start

Bilety:

60 zł - przedsprzedaż

70 zł - w dniu koncertu

 

FB: https://www.facebook.com/Lipali

WWW: https://lipali.net/

YT: https://www.youtube.com/watch?v=9reDmAZuPM4

MLWZ album na 15-lecie