Nowy album Schismatic

Artur Chachlowski

Deathmetalowcy z zespołu Schismatic powracają z nową płytą. Album zatytułowany „The Flame Of The Past” ukazał sie tego weekendu, a materiał promował singiel „Ancient God” - do obejrzenie po rozwinięciu newsa.

Album jest do odsłuchu pod tym linkiem: https://bfan.link/the-flame-of-the-past

Schismatic powstał w 1990 roku w Tarnowie. W marcu 1993 roku zespół zarejestrował swój pierwszy oficjalny album, zatytułowany „Circle of Evolution” – materiał mocno osadzony w

brutalnym death metalu, ale momentami zdradzający fascynacje bardziej technicznym graniem. Na następnej płycie, „Egregor” (1994), w kompozycjach wciąż opartych na death metalowych riffach nie zabrakło eksperymentów - między innymi jazzowych, a nawet funkowych partii gitary.

W 1995 Schismatic rozpoczął pracę nad trzecim materiałem, który jednak nie został opublikowany.

Nowy krążek, „The Flame Of The Past”, to wypadkowa obu albumów z lat dziewięćdziesiątych – brutalny death metal ze sporą ilością muzycznych eksperymentów, a całości dopełniają partie wokalne znanego między innymi z krakowskiego Sceptic, Marcina Urbasia.

Tracklista „The Flame Of The Past”:

 1. Ancient God
  2. Against the Principles
  3. Outer Space
  4. Perpetual Deception
  5. Fate Unknown
  6. The Flame of the Past
  7. Unleashed
  8. Stargaze
  9. Wind of Destination
  10. Broken Trust

 

Album można nabyć pod tym linkiem:https://bit.ly/3vQXaSN

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia