Czerwcowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży

Artur Chachlowski

Zespół Def Leppard spogląda na nas z okładki najnowszego wydania magazynu Metal Hammer. Pretekstem do rozmowy jest zbliżająca się premiera ich dwunastej studyjnej płyty „Diamond Star Halos”, którą zdecydowanie polecamy wszystkim miłośnikom hard/glam rocka. W czerwcowym numerze stare miesza się z nowym, a mainstream z undergroundem.

Na łamach miesięcznika Judas Priest znalazł miejsce obok Death Has Spoken, Alice Cooper obok Midnight, a UDO obok debiutantów ze Scrüda. Wspólny mianownik jest jeden - po prostu dobra muzyka! I właśnie dobrej muzyki nie zabraknie w najbliższym czasie również  w wersji na żywo. Jak we wstępniaku zauważa redaktor naczelny: „Powróciły koncerty i cała branża muzyczna z napięciem obserwuje reakcję fanów - czy będzie jak przed pandemią, czy fani zmienili przyzwyczajenia, w końcu - czy w obliczu wojny i gospodarczych zawirowań ludzi będzie stać na kupowanie drogich przecież biletów? Wydaje się, że o wszystkim przesądzą najbliższe tygodnie - to w czerwcu, lipcu i sierpniu czeka nas przecież najwięcej koncertowych emocji. Jedno już wiadomo - trend pokazuje, że wielu fanów wstrzymuje się z zakupem biletu w zasadzie do ostatniej chwili - i na pewno będzie to miało swoje konsekwencje dla całej koncertowej branży.”

W nowym "Młotku" tradycyjnie nie zabrakło stałych rubryk, w tym Za Progiem poświęconej nowościom prgresywnego rocka.

 

 

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.