Simple Minds z wizją oraz z nową płytą

Artur Chachlowski, Simple Minds z wizją oraz z nową płytą

Zespół Simple Minds powraca z nową płytą długogrającą. Album "Direction Of The Heart" ukaże się w październiku, a tymczasem na singlu pilotuje go nagranie zatytułowane "Vision Thing". Można go wysłuchać po rozwinięciu newsa.

BBC Radio 2 zapowiedziało, że Simple Minds będzie główną gwiazdą organizowanego przez nich koncertu w Leeds, który odbędzie się w sobotę 17 września br.. Tuż po tych wiadomościach BMG ogłosiło wydanie „Vision Thing”, pierwszego utworu z osiemnastego album studyjnego zespołu – "Direction Of The Heart"!

"Direction Of The Heart" to pierwszy album grupy od czasu uznanego "Walk Between Worlds" z 2018 roku. „Vision Thing” brzmi euforycznie i nadaje tempo albumowi – dudniące bębny, syntezatory i charakterystyczne gitarowe granie Charliego Burchilla, który odpowiadał za muzykę utworu. Tekst frontmana Jima Kerra jest hołdem dla „najlepszego kumpla”, jego zmarłego w 2019 roku ojca.
 
Większość utworów "Direction Of The Heart" została napisana na Sycylii, gdzie mieszkają zarówno Kerr, jak i Burchill. Z powodu restrykcji covidowych materiał został nagrany w hamburskim Chameleon Studios. Tutaj przygotowali album – później zwerbowali Andy'ego Wrighta (Massive Attack, Echo & The Bunnymen) i Gavina Goldberga (Simply Red, KT Tunstall) do dodatkowej produkcji. Członkowie zespołu, basista Ged Grimes (który był współautorem dwóch nowych piosenek, „First You Jump” i „Solstice Kiss”), perkusista Cherisse Osei i wokalistka Sarah Brown dołączyli do nich na niektórych utworach, nagrywając swoje partie osobno w Londynie. Na albumie gościnnie pojawili się frontman Sparks – Russell Mael („Human Traffic”) oraz autor tekstów i były partner muzyczny Grimes – Danny Wilson oraz Gary Clark („Vision Thing”, „First You Jump” i „Natural”), którzy nagrali swoje partie w domowych studiach.
 
Styl pracy nad albumem stoi w sprzeczności do jego brzmienia. Album brzmi jak spójna płyta – jedna z najbardziej ekscytujących i świeżych w dotychczasowej karierze Simple Minds.
 
Jim Kerr o albumie: „Jak nagrać płytę „elektro-rockową” zapewniającą dobre samopoczucie w najgorszych czasach? Direction Of The Heart było dla nas tym wyzwaniem. Kto by pomyślał, że przy jej tworzeniu będziemy się tak dobrze bawić?”.

Lista utworów "Direction Of The Heart":
 
1. Vision Thing
2. First You Jump
3. Human Traffic (featuring Russell Mael of Sparks)
4. Who Killed Truth?
5. Solstice Kiss
6. Act Of Love
7. Natural
8. Planet Zero
9. The Walls Came Down (written and originally recorded by The Call)
Utwory dodatkowe:
1. Direction Of The Heart (Taormina 2022)
2. Wondertimes
 
Album "Direction Of The Heart" ukaże się 21 października br. Zapowiedziane formaty: CD, Deluxe CD z dwoma dodatkowymi utworami i książką w twardej oprawie, kolorowy winyl oraz wydanie kasetowe.

Aktualnie Simple Minds to: Jim Kerr (wokal), Charlie Burchill (gitary, instrumenty klawiszowe), Gordy Goudie (gitara akustyczna), Ged Grimes (bas), Cherisse Osei (perkusja), Berenice Scott (instrumenty klawiszowe) i Sarah Brown (wokal).

MLWZ album na 15-lecie