"Napisane! Zaśpiewane! Wykrzyczane!": antologia tekstów piosenek Krzysztofa Janiszewskiego

Artur Chachlowski

17 czerwca 2022 roku miała miejsce premiera książki Krzysztofa Janiszewskiego „Napisane! Zaśpiewane! Wykrzyczane! Antologia własnych tekstow piosenek”. Wydawnictwo ukazało się nakładem Fundacji Wspieramy Kulturę SztukArt.

Książka "Napisane! Zaśpiewane! Wykrzyczane! Antologia własnych tekstów piosenek" Krzysztofa Janiszewskiego to wydawnictwo, które przedstawia dwa powiązane ze sobą światy. Pierwszy, to teksty piosenek, które zostały odklejone od swoich melodii i stanowią samoistny byt literacki oraz drugi, opis drogi muzycznej rockowego wokalisty, który przez lata nie osiągając komercyjnego topu doskonale realizuje swoją pasję i spełnia się, grając i tworząc muzykę w różnych zespołach muzycznych. To zapis pięknej historii i drogi, która wcale nie musi być aż tak spektakularna i masowo popularna. 

A tak mówi autor na temat swojej książki: To nie jest poezja! To nie jest kolejny tomik wierszy! To są teksty piosenek, które napisałem do określonych linii melodycznych i właściwych nut a następnie wydałem na płytach i kasetach. Wcześniej jednak zostały one przeze mnie nagrane w studio i przygotowane do ich publikacji.

W książce znalazły się słowa utworów takich zespołów jak: Half Light, Vitamina, Doktor C czy Stainless. Oprócz tego przedstawiam Państwu mnóstwo anegdot, przygód, wydarzeń, które przez te lata nagromadziły się podczas koncertów, nagrań, wspólnych podróży i godzin spędzonych w salce prób.

Książkę można nabyć tutaj: https://sztukart.com/sklep-szczegoly/21

MLWZ album na 15-lecie Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r. Peter Gabriel wystąpi w Polsce