Patrycja Kosiarkiewicz przedstawiła nowy singel

Artur Chachlowski

Ukazał się nowy singel Patrycji Kosiarkiewicz zatytułowany „Wiedźmin”. Jest on kolejną zapowiedzią jej nowej EP-ki „Hulaj Dusza”, która ukaże się w najbliższy piątek.

 

„Hulaj dusza” jest częścią dwupłytowego CD, na którym znalazła się również poprzednia, pochodząca z roku 2020 świetnie przyjęta płyta „Ogólnie chodzi o to”. Z uwagi na pandemię została ona wydana jedynie w formie cyfrowej, ale fani bardzo prosili o CD. Dziś album wraz z nową ep-ką w dwupaku doczekał się postaci fizycznej.

Oto co mówi artystka na temat premierowego wydawnictwa: „Hulaj dusza” z premierowymi sześcioma piosenkami nie jest kontynuacją linii obranej na Ogólnie chodzi o to, choć istnieje jeden punkt wspólny - użycie elektroniki. Tym razem jednak pojawiło się więcej akustycznych instrumentów i koncept - opowieść o podróży Duszy poprzez wcielenia. A skoro tak, są i dawne słowa: kirys, ciemnia, Mokosz, pojawiają się bajkowe postaci: rusałki, wiedźmin, rycerze, są nawiązania do ezoteryki: Kroniki Akaszy, Lucyfer. Pragnęłam to wszystko zgrabnie spleść ze współczesnością i opatrzyć najważniejszym przesłaniem, będącym mantrą mojej twórczości: zmieniają się jedynie scenografie, ale ludzka podróż od zarania dziejów jest wciąż o tym samym, o naszej drodze ku oświeceniu.

„Wiedźmin” (lyric video): 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.