Kwiat Jabłoni: "Nie Nie Nie" - posłuchaj utworu promującego album "Wolne Serca"

Artur Chachlowski,  Kwiat Jabłoni: "Nie Nie Nie" - posłuchaj utworu promującego album "Wolne Serca"

„Nie, nie, nie” to singiel promujący album Kwiat Jabłoni i Goście „Wolne serca”, który ukaże się̨ 22 lipca 2022 roku z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na płycie pojawią się̨ artyści zaproszeni przez zespół: IGO, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, MIUOSH, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska oraz Sanah, a także specjalnie stworzony na potrzeby projektu wyjątkowy skład Muzyków.

Album „Wolne serca” to dziesięć nowych aranżacji piosenek o wolności i jej przeżywaniu 

Kasia I Jacek: Dlaczego tekst „Nie, nie, nie” jest dla nas tak ważny? Ponieważ mówi, że nienawiść to uczucie prowadzące do zniewolenia. Znaczenie słów Muńka Staszczyka może umykać nam, gdy damy się wciągnąć tanecznemu nastrojowi utworu, ale są one głęboko emocjonalne, mocne i do bólu szczere, za co tak bardzo od lat cenimy ten ponadczasowy utwór T.Love’u. W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę wybrzmiewa z podwójną siłą. 

 

Oryginalne wykonanie utworu: T.Love  

Muzyka: Maciej Majchrzak, Zygmunt Staszczyk  

Tekst: Zygmunt Staszczyk Animacja: Karolina Jacewicz  

Kasia Sienkiewicz - wokal, fortepian Jacek Sienkiewicz - wokal, mandolina Jacek Wąsowski - banjo, gitara, gitara dobro Nikodem Dybiński - syntezatory Radosław Mosurek - trąbka Oliwier Andruszczenko - klarnet, saksofon, flażolet Grzegorz Kowalski - gitara basowa Marcin Ścierański - perkusja Jakub Krukowski - reżyser dźwięku, mix Robert Szydło - mastering Nagranie odbyło się̨ w Sound and Wave Studio.  

Album w przedsprzedaży: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99423-Kwiat-Jabloni-i-goscie-Wolne-serca-wersja-z-autografem.html?query_id=1  

Koncert zespołu Kwiat Jabłoni i gości odbędzie się 22 lipca o godz. 20.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.  

 Bilety na koncert:  

https://bilety.1944.pl/  

lub 

https://www.eventim.pl/   

 

Teledysk można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie