Muzycy Rainbow na XI Memoriale Jona Lorda

Artur Chachlowski

Zbliża się już 11. edycja Memoriału Jona Lorda, a co za tym idzie – właśnie stuknęło 10 lat działalności projektu Made in Warsaw, największej polskiej inicjatywy związanej z muzyką Deep Purple. Początkowo jedynie okazjonalnej, corocznej przygody z muzyką współtworzoną przez Jona Lorda, w ostatnim okresie bardziej intensywnej, związanej z trasami koncertowymi, a zwieńczoną wisienką na torcie w postaci autorskiego utworu „Chory Sen”.

14 października br. Made in Warsaw swoje dziesięciolecie świętować będzie wraz ze znamienitymi gośćmi. Memoriał odbędzie się po raz pierwszy w Terminalu Kultury Gocław, świeżo wyremontowanej sali koncertowej na warszawskiej Pradze.

W tym roku Memoriał Jona Lorda odwiedzi m.in.:

DOOGIE WHITE – wokalista, który współpracował z Ritchie Blackmorem w latach 1995-1997 i nagrał ostatnią studyjną płytę pod szyldem Rainbow – Stranger in us all. A oprócz tego jak pewnie każdy fan rocka wie – śpiewał m.in. w Michael Schenker Group, zespole Yngwie Malmsteena, a ostatnio także Alcatrazz. Bywalcy Memoriałów z pewnością pamiętają za to fenomenalną wersję Temple of the king z jego udziałem….

Jeśli ktoś po tym wszystkim cierpiałby nie niedobór „tęczy”, mamy jeszcze jedną niespodziankę! Muzyk, którego – według dostępnych danych – nie było jeszcze w Polsce, a który odpowiedzialny jest m.in. za jedną z najsłynniejszych klawiszowych „introdukcji” w historii (Tarot Woman) oraz pozostałe partie klawiszowe na jednej z najlepszych płyt w historii hard rocka, czyli „Rising” Rainbow – TONY CAREY!

Jak nietrudno się domyśleć, tego wieczoru Purpura przybierze bardziej tęczowe barwy.

I to jest dopiero pierwsza zapowiedz tego, co będzie się działo 14. października 2022 w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie.

Potwierdzeni goście specjalni:
Doogie White (ex-Rainbow)
Tony Carey (ex-Rainbow)
Ula Fryzka
Jacek Krzaklewski (ex-Perfect)

Bilety w przedsprzedaży: kupbilecik.pl, goout.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1161175811343287

XI Memoriał Plakat 830

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.