Kameleon Records publikuje unikatowe nagrania Dżambli

Artur Chachlowski, Kameleon Records publikuje unikatowe nagrania Dżambli

Po raz pierwszy w historii na winylu ukaże się zestaw 16 radiowych i telewizyjnych nagrań legendarnej grupy Dżamble. Muzyka Dżambli to wyjątkowe połączenie przepełnionych poezją klimatów krakowskich z rockiem, jazzem i muzyką klasyczną. Materiał został zremasterowany wprost z taśm matek i brzmi wybornie.

Longplay został wydany w dwóch wersjach: standard i super deluxe.

WERSJA SUPER DELUXE - została wytłoczona na przezroczystym, żółto-pomarańczowym winylu i zawiera dodatkowo 8-stronicową książkę z bardzo fajnymi, rzadkimi zdjęciami zespołu.

Nakład tej wersji to tylko 75 sztuk!

Dżamble znane dzisiaj głównie dzięki swojemu jedynemu longplayowi - "Wołanie o słońce nad światem" - pozostawiły po sobie także sporo nagrań radiowych, telewizyjnych i koncertowych. Co ciekawe wszystkie te rejestracje prezentują o wiele wyższy poziom artystyczno-realizacyjny, co potwierdzają sami członkowie zespołu.

Spośród tego bogatego zbioru wybrano najciekawsze naszym zdaniem utwory (wybór konsultowany był z członkami zespołu), które stworzyły de facto drugi longplay formacji.

W zestawie znajdziemy m.in.:

   - wczesne (znane ze składanek CD) piosenki zespołu - W noc i w dzień, Chciałbyś się zabawić, Opuść moje sny

   - nieco dojrzalsze - Zakochani staruszkowie, Nekrologi, Sami, Drogi nie odnajdę

   - wyborne i nigdy niepublikowane, bardziej rozbudowane - Słońce nad My-Lai, Pieść dokerów w Luandzie, Pozwól mi

  -  instrumentalne - Mercy Mercy Mercy, Za parę dźwięków

   bardziej okolicznościowe (urzekające melodyką, aranżacjami i dobrymi tekstami) miniatury - Kopernik w Krakowie, Jakim sposobem sprawa taka, Zabiegał pod Przemyśl Szwedowi

 

Wydawnictwu towarzyszy piękna szata graficzna (zdjęcia na okładce są naprawdę obłędne) oraz dodatki zawarte w wersji super deluxe.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wersja super deluxe) - cena 150 zł

MLWZ album na 15-lecie