Nowy singiel Simple Minds

Artur Chachlowski

Zespół Simple Minds opublikował nowy singiel "First You Jump". To drugi utwór, który pochodzi z osiemnastego albumu studyjnego zespołu "Direction Of The Heart", którego premiera przewidziana jest na 21 października br.

"First You Jump" to utwór napisany wspólnie przez Jima Kerra i Charlie Burcilla z wieloletnim basistą Simple Minds, Gedem Grimesem. To klasyczny, transcendentny utwór z charakterystycznym dla Simple Minds brzmieniem, opowiadający o niepokoju wynikającym z czasów w jakich żyjemy oraz o tym, jak wzniesiemy się ponad te niepokoje…

Towarzyszący mu wideoklip został nakręcony w lipcu podczas próby dźwięku koncertu Simple Minds w starożytnym teatrze Taormina na Sycylii. Ta oszałamiająca, historyczna sceneria została uchwycona w ujęciach panoramicznych i lotniczych, przeplatanych zbliżeniami zespołu wykonującego piosenkę w cudowny słoneczny dzień.

„First You Jump” pochodzi z płyty "Direction Of The Heart", pierwszym albumie Simple Minds z nowym materiałem od czasu wybitnego "Walk Between Worlds" z 2018 roku. Na dziewięciu utworach "Direction of The Heart", zespół jest pewny siebie i pełen inspirującej celebracji życia, nie bardziej niż w głównym singlu "Vision Thing".

Peorder nowej płyty pod tym linkiem.

Ten zwięzły, dziewięcioutworowy album doskonale oddaje esencję przeszłości i teraźniejszości Simple Minds. Większość utworów "Direction Of The Heart" została napisana na Sycylii, gdzie mieszkają zarówno Kerr, jak i Burchill. Z powodu restrykcji covidowych materiał został nagrany w hamburskim Chameleon Studios. Tutaj przygotowali album – później zwerbowali Andy'ego Wrighta (Massive Attack, Echo & The Bunnymen) i Gavina Goldberga (Simply Red, KT Tunstall) do dodatkowej produkcji. Członkowie zespołu, basista Ged Grimes (który był współautorem dwóch nowych piosenek, „First You Jump” i „Solstice Kiss”), perkusista Cherisse Osei i wokalistka Sarah Brown dołączyli do nich na niektórych utworach, nagrywając swoje partie osobno w Londynie. Na albumie gościnnie, frontman Sparks – Russell Mael („Human Traffic”) oraz autor tekstów i były partner muzyczny Grimes – Danny Wilson oraz Gary Clark („Vision Thing”, „First You Jump” i „Natural”), którzy nagrali swoje partie w domowych studiach.
 
Styl pracy nad albumem stoi w sprzeczności do jego brzmienia. Album brzmi jak spójna płyta – jedna z najbardziej ekscytujących i świeżych w dotychczasowej karierze Simple Minds.
 
Jim Kerr o albumie: „Jak nagrać płytę „elektro-rockową” zapewniającą dobre samopoczucie w najgorszych czasach? Direction Of The Heart było dla nas tym wyzwaniem. Kto by pomyślał, że przy jej tworzeniu będziemy się tak dobrze bawić?”
 
Direction Of The Heart ukaże się już 21 października. Zapowiedziane formaty: CD, Deluxe CD z dwoma dodatkowymi utworami i książką w twardej oprawie, kolorowy winyl oraz wydanie kasetowe.
 
Simple Minds to aktualnie: Jim Kerr (wokal), Charlie Burchill (gitary, instrumenty klawiszowe), Gordy Goudie (gitara akustyczna), Ged Grimes (bas), Cherisse Osei (perkusja), Berenice Scott (instrumenty klawiszowe) i Sarah Brown (wokal).

Teledysk można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.