Zespół Lor z nowym singlem "Romantyczność"

Artur Chachlowski

Romantyczność to trzeci singiel zapowiadający polskojęzyczny debiut zespołu Lor. Utwór zarówno muzycznie, jak i lirycznie czerpie z polskiego folkloru, równocześnie stanowiąc komentarz do sytuacji współczesnych kobiet.  

Lor to młoda żeńska grupa z Krakowa, prezentująca muzykę indie folkową, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. 

Porównywana do najznamienitszych alt-popowych wykonawców, formacja miała okazję zagrać na takich wydarzeniach jak Open’er, Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, Orange Warsaw Festival czy OFF Festival, podczas którego zarejestrował sesję na żywo dla amerykańskiego radia KEXP.  

Obecnie zespół pracuje nad albumem, na którym znajdą się utwory zaśpiewane wyłącznie w języku polskim. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku i ukaże się ona nakładem wytwórni Agora Muzyka. 

Teledysk, luźno inspirowany obrzędowością słowiańską, nagrany został w podkrakowskiej wsi, we współpracy z Sorocki Studio i Draft Films. 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.