Sceptic powraca z długo wyczekiwanym albumem

Artur Chachlowski

Techniczni deathmetalowcy z grupy Sceptic powracają z albumem po 17 latach przerwy. Na wokalu mistrz sprintu Marcin Urbaś!

Sceptic powstał w 1994 roku (pierwotnie jako Tormentor, a od 1995 roku jako Sceptic) z inicjatywy Jacka Hiro. Do 2005 roku formacja zdołała wypuścić cztery studyjny albumy: Blind Existence (1999), Pathetic Being (2001), Unbeliever's Script (2003) oraz Internal Complexity (2005), które zostały wznowione w 2020 i 2021 roku przez wytwórnię Szataniec na CD oraz winylu.

Już wkrótce, bo po 17 latach krakowski zespół uraczy swoich fanów nowym, długo wyczekiwanym studyjnym albumem. Płyta nosić będzie tytuł Nailed to Ignorance, a do obowiązków wokalisty wrócił Marcin Urbaś. Materiał na płytę zarejestrowano w Lateral Sound przy współpracy z Grzegorzem Środa (Kat&Roman Kostrzewski). Nad miksami i masteringiem pracował Piotr Mańkowski w Coverius (Turbo, Wolf Spider). Autorem okładki jak i zdjęcia zespołu jest Marcin Halerz, natomiast layoutem wydawnictwa zajął się Piotr Szafraniec. Premiera zaplanowana jest na 30 września bieżącego roku i ukaże się jako CD jewelcase, CD digipak oraz w formie limitowanego zestawu kolekcjonerskiego (pre-order).

Wkrótce zespół zaprezentuje teledysk do singla promującego nową płytę.

­Tracklista:

  1. Mind Destroyer
  2. Wolf as a Shepherd
  3. Fate In My Hand
  4. Gaia
  5. Wordbow
  6. All I Can Devour
  7. The Sakkara Bird
  8. InHuman
  9. Nailed to Ignorance

Skład zespołu

Marcin Urbaś – wokal

Jacek Hiro – gitara

Kuba Kogut – perkusja

Paweł Kolasa – bas

 

Social Media

Facebook https://www.facebook.com/pages/Sceptic/113605028705418

Instagram https://www.instagram.com/sceptic.band/

Bandcamp https://scepticpl.bandcamp.com/

Spotify https://open.spotify.com/artist/1Mlr46VuIungIRbiiAaL5H

Youtube https://www.youtube.com/user/ScepticBand

MLWZ album na 15-lecie Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce David Cross świętuje 50. rocznicę wydania płyty zespołu King Crimson ,,Larks’ Tongues In Aspic" Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!