Olsztyński duet Edein zaprezentował singel "Memories"

Artur Chachlowski, Olsztyński duet Edein zaprezentował singel "Memories"

Edeinto duet artystów, którzy twórczo przekuli swój zawodowy warsztat muzyki klasycznej w stworzenie autorskiej muzyki filmowej, pełnej bogatej brzmieniowo przestrzeni i wszechstronnego głosu z osobistymi tekstami. Właśnie ukazał się ich nowy singel "Memories". 

Ewa Alchimowicz-Wójcik i Jacek Wójcik, choć prywatnie są małżeństwem, do tej pory podążali niezależną muzyczną ścieżką, oboje uzyskując doktoraty z dyscyplin artystycznych. Ona – wzięta śpiewaczka, wykonująca mistrzowskie arie operowe, operetkowe oraz pieśni i songi musicalowe. On – perkusista klasyczny, jak i jazzowy, grający także m.in. na marimbie, kotłach i ksylofonie. Po wielu latach na scenie w różnych projektach muzycznych te dwie odmienne osobowości znalazły wspólny język do artystycznej wypowiedzi – zarówno w studio, jak i na koncertach. Tam, gdzie zawsze iskrzyło na styku ekspresji, pojawiła się muzyczna synergia, zrozumienie i wzajemna inspiracja.

Duet zadebiutował singlem "Memories" – przestrzenną kompozycją utrzymaną w stylistyce „popu symfonicznego”. Jest ona bogato zinstrumentalizowana i inspirowana światową muzyką filmową, przywołującą skojarzenia z takimi produkcjami jak Avatar czy Władca Pierścieni. Centralnym elementem utworu jest emocjonalny głos wokalistki i przejmujący tekst. EDEIN: "Jest to muzyczna opowieść o emocjach, które przepływają przez nasze umysły, jak rzeka wspomnień, z różną siłą i intensywnością". Teledysk do utworu pokazuje krajobrazy warmińskie w niecodziennym i tajemniczym kontekście.

Edein w najbliższym czasie planuje wydać kolejne single, jednocześnie pracując nad swoim debiutanckim albumem.

MLWZ album na 15-lecie