Kawalerowie: "Palcie tylko sporty" na płycie CD

Artur Chachlowski, Kawalerowie: "Palcie tylko sporty" na płycie CD

Kameleon Records informuje o kolejnym wydawnictwie, które pojawiło się w katalogu wytwórni. To elegancka edycja płyty grupy Kawalerowie w rozkładanym, laminowanym card sleeve ze specjalną kopertą na płytę oraz insertem ze zdjęciami lejbli i okładek płyt.

‘Palcie tylko sporty’ to pozycja więcej niż obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiego big beatu i tropicieli początków naszego rodzimego rocka.

Pierwszą, zasadniczą część płyty stanowi 16 utworów nagranych przez grupę na kilku, radiowych sesjach nagraniowych. Dwanaście z tych utworów ukazało się w epoce na trzech czwórkach, zaś 3 wydano dopiero po latach. Jedno nagranie – Beczka ma swoją premierę dopiero teraz.

W tych kompozycjach zespół wyraźnie skłania się ku rhythmandbluesowym dokonaniom w stylu The Kinks, The Animals czy The Yardbirds. Ostrzejszy, garażowy styl grupy podkreśla też jej zdecydowanie gitarowe, surowe brzmienie, ubarwiane gdzieniegdzie partiami instrumentów klawiszowych. W repertuarze formacji obok udanych kompozycji własnych, ważne miejsce stanowią także polskojęzyczne i naprawdę bardzo udane covery nagrań, wymienionych wcześniej zespołów zachodnich – śpiewane młodzieńczo i na luzie przez Jerzego Szczęśniaka i Michała Zarzyckiego.

Pozostała część płyty to utwory, w których muzycy Kawalerów towarzyszyli innym wykonawcom. Szczególnie interesująco wypada pięć nagrań dokonanych z Michalem Hochmanem ze słynnym „Konikiem na biegunach” w roli głównej.

Całość ubarwia świetna okładka oraz zaprezentowanie (chyba) wszystkich zachowanych zdjęć zespołu.

Wszystkie utwory pochodzą z oryginalnych, radiowych taśm matek i zostały na nowo zremasterowane.

KUP CD (cena promocyjna 40 zł)

MLWZ album na 15-lecie