A.A. Williams powraca do Polski

Maciek Lewandowski, A.A. Williams powraca do Polski

W grudniu A.A. Williams pojawi się na trzech koncertach w naszym kraju, by zaprezentować swoje ciężkie, ponure brzmienia oprawione łagodnym, choć enigmatycznym wokalem. Koncerty tej niezwykle uzdolnionej piosenkarki to seanse pełne powagi i emocji. Podczas nadchodzącej trasy gościem A.A. Williams będzie szwedzka wokalistka Karin Park.

Alex, która przyznaje, że kocha w muzyce to, co głośne i mroczne. Dała się już poznać polskiej publiczności jako suport The Sisters Of Mercy i Cult Of Luna. A.A. Williams porównuje się do Chelsea Wolfe, Emmy Ruth Rundle, Louise Lemon, aczkolwiek ma już ona swój charakterystyczny styl.

Pojawiła się w 2018 roku. Potem był kontrakt z Holy Roar Records, występ na prestiżowym festiwalu Roadburn oraz imienna debiutancka EP-ka (2019), która ugruntowała opinię o A.A. Williams, jako o jednej z najciekawszych niezależnych artystek. Brytyjka porusza się w melancholijnym mroku o odcieniach folku, ambientu, muzyki klasycznej i alternatywnego metalu i post metalu spod znaku na przykład Amenra, czy wspomnianych Cult Of Luna. Muzycy COL, Johannes Persson i Fredrik Kihlberg, są gośćmi na pełnowymiarowym debiucie A.A. Williams "Forever Blue" (2020). Pandemiczny czas artystka o hipnotyzującym, niskim głosie umiliła sobie i fanom zestawem coverów "Songs from Isolation" (2021; utwory m.in. Nicka Cave'a, Pixies, Deftones, Radiohead). Przygotowała też z udziałem 10-osobowej sekcji smyczkowej EP-kę "arco" z na nowo zaaranżowanymi piosenkami z pierwszej małej płytki. W październiku 2022 roku artystka wyda swój drugi pełnowymiarowy album „As The Moon Rests”.

KARIN PARK (Szwecja) industrial pop, indie-elektronika:

Ledwo co widzieliśmy ją na Mystic Festival 2022 jako członkinię Årabrot, a niebawem pojawi się kolejna okazja, aby podziwiać na żywo w Polsce absolutnie wyjątkową artystkę, jaką bez wątpienia jest Karin Park. Tym razem na solowym koncercie.

Recenzentom, którzy porównują ją, chociażby do Karin Drejier Andersson, czy Björk, odpowiada, że woli, aby widzieli w niej białą wersję legendarnej Grace Jones. Bo podobnie do jamajskiej legendy jest Szwedka osobą kilku talentów. Nie tylko świetnie komponuje elektroniczną muzykę z pogranicza synthpopu, industrialu i dość mrocznej niezależnej elektroniki, lecz również miała nieraz okazję z powodzeniem sprawdzić się jako modelka i aktorka. Dorastała w Japonii, a od jakiegoś czasu znowu mieszka w rodzinnym, szwedzkim miasteczku Djura. W Polsce występowała przed laty, choćby na festiwalu Audioriver. W 2021 roku Karin Park wydała kolejny album, który nagrała z legendą dark ambientu, Lustmordem.

https://www.facebook.com/karinpark

https://www.youtube.com/watch?v=AlSvO29JjPQ

https://www.instagram.com/karinparkofficial/

A.A. Williams (plus suport Karin Park) wystąpią na trzech koncertach w Polsce

- 11.12.2022 - Warszawa, Hydrozagadka (sala Chmury), ul. 11 Listopada 22

- 12.12.2022 - Kraków, Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4

- 13.12.2022 - Wrocław, Akademia, ul. Grunwaldzka 67

Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. Bilety na w/w wydarzenia oraz na wiele innych organizowanych przez Knock Out Productions dostępne na stronie organizatora: https://knockoutprod.net/pl/concert

MLWZ album na 15-lecie