Ivva nagrała klip z pomocą... algorytmów sztucznej inteligencji

Artur Chachlowski

Warszawska wokalistka Aga Masny tworząca pod szyldem Ivva wydała EP-kę "This Album Does Not Exist".

IVVA nagrała i wyprodukowała ją w całości w domowym zaciszu, łącząc gitarę i ukulele z elektronicznymi brzmieniami oraz swoim słodkim pełnym emocji głosem. Efektem jest zróżnicowana płyta, na której znajdziemy zarówno utwory spokojne (nastrojowy “Lover”) jak i energiczne (wpadająca w ucho “My new mantra”). Punktem wyjścia dla jej muzyki są zarówno ciekawe brzmienia, które odkrywa manipulując nagraniami audio z telefonu (w “Skill of Love” gwizdanie partnera Ivva przerobiła w całkowicie nowy instrument), jak i utwory powstające na łóżku z gitarą.

Twórczość IVVA porównywana jest czasem do muzyki celtyckiej, a także do artystek takich jak: Agnes Obel, Susanne Sundfør lub Björk. Na jesieni ubiegłego roku ukazał się debiutancki singel “Witches Song” wraz z teledyskiem, a latem 2022 wydany został utwór “Surfskate Babe” który trafił na playlistę redakcyjną Spotfy “Fresh Finds Polska”.

Muzyka została wzbogacona o element wizualny. Teledysk do utworu “Lover” został wyprodukowany samą artystkę jedynie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji: 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.