Majowy koncert Macieja Mellera w Ostrowie Wlkp.

Artur Chachlowski

Wyjątkowy koncert, wyjątkowe wydarzenie. Maciej Meller w przerwie między europejskimi trasami z Riverside zatrzyma się na chwilę w Ostrowie Wielkopolskim. Zapraszamy na spektakl muzyczny - Live After Zenith W ramach koncertu, muzyk wraz z zespołem, wykona cały solowy materiał, przygotował również niespodzianki, które z całą pewnością ubarwią to wydarzenie.

19 maja 2023 roku, o godzinie 19:00, w Ostrowskim Centrum Kultury wystąpi Maciej Meller.

Zapraszamy na to ekskluzywne spotkanie muzyczne, będące zwieńczeniem sukcesu solowej płyty artysty.

Na scenie poza Maciejem Mellerem zobaczymy muzyków, którzy brali udział w sesji „Zenith Acoustic".Maciej Meller: Od 1991 do 2014 roku współtworzył zespół Quidam, z którym nagrał 6 płyt studyjnych i 4 koncertowe. Zespół zyskał renomę jednego z najważniejszych przedstawicieli nurtu rocka progresywnego, grając koncerty nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Brazylii. W latach 1998 – 2005 współpracował z Colinem Bassem z zespołu CAMEL, z którym zarejestrował 2 płyty studyjne i 2 koncertowe, także zagrał trasy koncertowe promujące te wydawnictwa.

Po zakończeniu działalności Quidam powołał projekt MELLER-GOŁYŹNIAK-DUDA, który wydał 2 świetnie przyjęte płyty. Od 2017 roku był gitarzystą koncertowym zespołu Riverside, z którym w 2018 roku zarejestrował partie solowe na płytę „Wasteland", która uzyskała status złotej. W lutym 2020 roku został oficjalnie członkiem Riverside. Nowy album zespołu „ID.Entity" ukazał się 20 stycznia 2023 roku i właśnie bezpośrednio po europejskiej trasy promującej to wydawnictwo, Maciej Meller przybędzie do Ostrowa Wielkopolskiego!.

W 2020 roku ukazał się solowy debiut Marcina Mellera - „Zenith", a niecałe 2 lata po nim „Zenith Acoustic" – zupełnie nowe, świeże spojrzenia na 6 kompozycji z debiutu. Obie płyty spotkały się ze znakomitym przyjęciem ze strony słuchaczy i branży muzycznej. W przygotowaniu jest już nowe wydawnictwo, które ukaże się w 2023 roku.

Bilety trafią do sprzedaży 10 lutego 2023r.

meller maj 830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia