Daria ze Śląska: Trója z chemii LIVE

Artur Chachlowski

„Trója z chemii" to czwarty utwór z debiutanckiego albumu Darii ze Śląska. Tym razem nie jest to studyjna, lecz koncertowa wersja piosenki.

Daria ze Śląska dała się poznać publiczności latem 2022 roku jako gość specjalny Korteza na trasie Holiday Tour, prezentując swoje dwa numery.

Teraz ze swoim zespołem rozpoczyna koncertowanie z całym materiałem. W skład zespołu Darii wchodzą: Michał „Dimon” Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Schadziul (Dr. Misio).

W tym składzie Daria zagrała już kilka koncertów, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Były to:

- Festiwal Letnie Napięcie, Gdańsk

- Festiwal Nada, Toruń

- Great September, Łódź

- Filharmonia Kaszubska, Wejherowo (SOLD OUT)


„Trója z chemii” (LIVE) to zapis z tych wydarzeń.

„Bardzo się cieszę, że zarejestrowaliśmy te pierwsze występy. Najbardziej lubię początki i najlepiej je potem wspominam, ale nigdy dotąd nie udało się tego tak uchwycić. Nigdy dotąd nie mieliśmy też tak dobrze przygotowanego zespołu jeszcze przed premierą płyty.” - mówi Agata Trafalska, pomysłodawca i reżyser video do piosenki.

Album Darii ukaże się na przełomie marca i kwietnia 2023 roku nakładem wytwórni Jazzboy Records.

Teledysk można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.