Avatar: dziś premiera albumu „Dance Devil Dance”

Artur Chachlowski

Wokalista Johannes Eckerström, gitarzyści Jonas Jarlsby i Tim Öhrström, basista Henrik Sandelin i perkusista John Alfredsson, czyli zespół Avatar, wydali dziś swoje opus magnum, dziewiąty album zatytułowany „Dance Devil Dance”.

Muzycy komentują:  „Dance Devil Dance” to zwieńczenie najbardziej intensywnej artystycznej podróży naszego życia. Nie byliśmy tak podekscytowani wydawaniem nowej muzyki od czasu naszego pierwszego demo, dawno temu. Postawiliśmy sobie za cel traktowanie każdego albumu jak ostatniego, nigdy nie myśląc o tym, co mamy do zrobienia, jak o czymś oczywistym. Zakochaliśmy się w hałasie, chaosie i tworzeniu na nowo. Trudno znaleźć na to słowa. To dla nas bardzo wyjątkowe. Dobrze, że w końcu nadszedł ten dzień.

Produkcją albumu „Dance Devil Dance” zajął się Jay Ruston (Anthrax, Mr. Bungle, Crobot, Stone Sour, Amon Amarth, Uriah Heep), który po raz pierwszy pracował z Avatar, kiedy miksował „Hail the Apocalypse”. Już 18 marca w ramach Dance Devil Dance Tour Avatar wystąpi w warszawskim klubie Proxima.

Lista utworów „Dance Devil Dance”:

 1. Dance Devil Dance    
 2. Chimp Mosh Pit
 3. Valley Of Disease       
 4. On The Beach
 5. Do You Feel In Control
 6. Gotta Wanna Riot
 7. The Dirt I'm Buried In               
 8. Clouds Dipped In Chrome      
 9. Hazmat Suit
 10. Train
 11. Violence No Matter What (Duet w/ Lzzy Hale)
MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.