The Süns: "O miastach i uczuciach" na CD

Artur Chachlowski

Kameleon Records informuje, że ramach promocji najciekawszych współczesnych grup nawiązujących swoją muzyką do starych, dobrych, rockowych wzorców - 
w katalogu wytwórni pojawia debiutancki album CD formacji The Süns.

Album "O miastach i uczuciach" zawiera siedem autorskich kompozycji, w których fani klasycznego rocka bez trudu znajdą odwołania do: ostrzejszego blues rocka (wpadające od pierwszych chwil w ucho riffowanie), klasycznej psychodelii, czy też stylowego rhythm and bluesa. Brzmienie The Suns jest wyważone i idealnie balansuje pomiędzy nieco ostrzejszymi i mrocznymi klimatami oraz bardzo dobrą, niewymuszoną, delikatną melodyką.

Słuchając albumu z wielką przyjemnością obcujemy z długimi, rasowymi solówkami gitarowymi oraz ciekawym, wysokim głosem wokalisty. Solidnie i stylowo pracuje też sekcja rytmiczna. Krążek ubarwiają też spokojniejsze fragmenty akustyczne. Pomimo iż zespół to klasyczne power trio ani przez moment nie mamy wrażenia 'pustki' brzmieniowej. Dodatkowym atutem płyty jest fakt, że większość materiału została nagrana na tzw. 'setkę', prezentując zespół takim jaki jest naprawdę (bez poprawek i niekończącej się produkcji studyjnej). Całość wyróżnia ponadto naturalna (pełna powietrza) realizacja dźwięku. No i jeszcze ta arcy-psychodeliczna okładka… Każdy kto lubi granie z przełomu lat 60/70 nie będzie tą płytą zawiedziony.

Naprawdę warto poznać i docenić zespół, który w naszych (jakże fatalnych dla ambitnej muzyki) czasach robi swoje nie oglądając się na tandetne mody i plastikowe brzmienia.

Koniecznie trzeba dodać, że lider formacji - Gwalbert, jest także fanem muzyki z lat 60. i 70. i prowadzi na youtubie kanał z arcyciekawymi rozmowami z muzykami legendarnych polskich grup beatowych i rockowych.

Wydanie stylizowane jest na kompakty z lat 80. czyli: klasyczne pudełko, czarny tray i płyta z nadrukiem na srebrnym krążku.

Kontakt z zespołem:

www.facebook.com /thesuns_trio 

youtube.com /@thesunstrio>

instagram.com /thesunstrio

KUP CD (cena promocyjna 35 zł)

Teledysk z prób można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!