Debiutancki album grupy Ghostlight

Maciek Lewandowski

Ghostlight to polski zespół prog rockowy założony w 2022 roku w Warszawie. Powstał on z inicjatywy Pawła Hinca (śpiew, skrzypce) i Macieja Snowackiego (gitara), a skład uzupełnili Mirek Skorupski (instrumenty klawiszowe), Paweł Woliński (bas) oraz Rafał Nycz (perkusja).

Muzycy wcale nie są nowicjuszami na scenie i wywodzą się z wielu znanych już na rynku projektów. Dla zainteresowanych polecam oficjalny profil Ghostlight, gdzie znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące muzycznych doświadczeń poszczególnych członków zespołu:

https://www.facebook.com/GhostlightPL

Premierowy materiał został nagrany w warszawskim Nexus Studio (dawne LVX Studio) i ukazał się 16 lutego 2023r., pod tytułem “From Above”. Na płycie znalazło się 11 utworów, które stylistycznie oscylują wokół rocka progresywnego, jednocześnie oferując ponad 73 minut różnorodnej muzyki, w tym formy dłuższe, rozbudowane, ale także i emocjonalne, krótsze ballady.

Epickie utwory brzmią bardzo nowocześnie, a elektryzujące skrzypce i przemyślane aranżacje, tworzą na krążku niepowtarzalny klimat. Płyta w warstwie lirycznej jest albumem koncepcyjnym, poruszającym tematy związane z tak ważnymi i jednocześnie trudnymi aspektami życia, jak depresja, jej podłoże i przyczyny. Ciekawe i przemyślane teksty opowiadają o jakże zawsze aktualnych relacjach międzyludzkich i szukaniu własnej tożsamości w dzisiejszym świecie. Nie zabrakło też tematów związanych z lockdownem, czy problemu samoakceptacji.

Płyta na tą chwilę dostępna jest na kanale YouTube, a w kolejnych dniach ukaże się również na wszystkich platformach streamingowych, takich jak: Spotify, Tidal, Amazon Music i Deezer. Zespół planuje także koncerty promujące album na wiosnę 2023 roku.

Tracklista:

 1. In The Ashes (09:50)
 2. Outcasts (05:10)
 3. Ultimatum (05:26)
 4. The Reason For My Pain (08:22)
 5. Tomorrow (04:26)
 6. Colorblind (05:47)
 7. Eternal Rain (05:36)
 8. A.M.O.C. (06:19)
 9. Unfortunate (08:09)
 10. Evolved (06:22)
 11. From Above (08:28)

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.