Marcowo - kwietniowe koncerty w O.K. Andaluzja

Artur Chachlowski

Przypominamy o niezwykle ciekawie przedstawiających się marcowych i kwietniowych koncertach w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. 

31.03.2023 Koncert: LAURA COX


CENA BILETU: 89zł (do końca lutego lub do wyczerpania biletów 1 puli) , 99zł od marca lub w drugiej puli, 109 zł w dniu koncertu
Bilety kolejkcjonerskie dotępne są w Kasie  Ośrodka.

lub do nabycia:
eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/laura-cox/
bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-laura-cox-piekary…
toBilet: https://tobilet.pl/laura-cox-2023.html

Notka prasowa:

LAURA COX zaczęła umieszczać swoje gitarowe wirtuozerie na YouTube w 2008 roku i od tego czasu stała się jedną z najbardziej znanych gitarzystek w internecie. Jest rzadką kombinacją młodego talentu i tradycyjnych wartości muzycznych, o czym świadczy ponad 100 milionów wyświetleń i 500 tysięcy subskrybentów na YouTube. Laura i jej zespół doskonale zdają sobie sprawę, że są nieco poza obecnym głównym nurtem francuskiej sceny, bo wolą dobry ciężki riff, niż modne popowe akordy, jednak chcą uczynić to wyróżnienie swoim atutem i nadal grać muzykę, którą kochają. Muzykę, którą nazywają Southern Hard Blues.


14.04.2023 Koncert:RPWL


CENA BILETU: 100 zł - przedsprzedaż , 125zł - w dniu koncertu

Notka prasowa:

RPWL – niemiecki zespół muzyczny pochodzący z Freising w Bawarii. Ich muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami artrocka. W muzyce zespołu widać duży wpływ twórczości Pink Floyd (uważanych za „ojców” tzw. rocka psychodelicznego), zaczynała ona w roku 1997 od grania coverów właśnie tego zespołu. Szybko jednak wypracowała swój własny styl i na albumach prezentuje swój autorski repertuar. Sama nazwa „RPWL” pochodzi od pierwszych liter nazwisk muzyków z początkowego składu zespołu. W styczniu 2005 wydany został album World Through My Eyes. Można go kupić na tradycyjnej płycie Audio CD, jak również jako SACD. Gościnnym wokalistą, użyczającym swojego głosu do piosenki Roses jest Ray Wilson. W lutym 2008 roku ujrzała światło dzienne kolejna płyta zespołu zatytułowana „The RPWL Experience”. Wersja digipakowa jest poszerzona o 2 dodatkowe utwory: „Alone And Scared” i „Reach The Sun”. Na albumie znalazł się też jeden cover – antywojenny song Boba Dylana – „Masters of War”. W lutym 2009 w Teatrze im. S. Wyspiańskiego w Katowicach zespół wystąpił jako główna gwiazda drugiego dnia ProgRock Festival. Materiał z tego koncertu znalazł się na najnowszym koncertowym wydawnictwie zespołu – „The RPWL Live Experience”. Poza muzyką na DVD można obejrzeć wywiady z Yogim Langiem i Kalle Wallnerem, wideoklip do „Breathe In, Breathe Out” oraz reportaż z trasy koncertowej z 2006 roku. W wersji limitowanej wydawnictwo dostępne jest w zestawie z dwiema płytami audio z zapisem koncertu. W kwietniu zespół gościł na kolejnej trasie koncertowej po Polsce a we wrześniu wystąpił na specjalnych koncertach w hołdzie zmarłemu 15 września 2008 klawiszowcowi Pink Floyd, Richardowi Wrightowi. Zespół zagrał utwory z repertuaru Pink Floyd z albumów „The Dark Side of The Moon”, „Animals”, „Wish You Were Here” oraz na bis kilka własnych. Muzycy zespołu pracują również nad karierą solową. Kalle Wallner założył zespół Blind Ego i wydał jak dotąd trzy albumy: w roku 2007 „Mirror”, w roku 2009 „Numb”, w którego nagraniu wziął udział Yogi Lang oraz Igor Cavalera, oraz w roku 2020 „Preaching to the Choir”. Basista – Chris Postl założył swój zespół Parzivals Eye i 9 września 2009 wydał swoją solową płytę „Fragments” a 18 maja 2015 kolejną zatytułowaną „Defragments”.


22.04.2023 Koncert: PRISTINE

Notka prasowa:
PRISTINE  - norweski zespół bluesowy z Tromsø założony przez Heidi Solheim w 2006 roku.
Muzyka Pristines ma mocne korzenie w bluesie i rocku lat 70. Oprócz tradycyjnych bluesów, Heidi Solheim i Pristine czerpią inspirację z takich wykonawców jak The Faces, Grand Funk Railroad, Jimi Hendrix, The Allman Brothers Band, Aerosmith, Cream, Led Zeppelin i AC/DC

 

Ośrodek Kultury "Andaluzja"
ul. Oświęcimska 45
41-947 Piekary Śląskie
tel:32/284-56-20
www.okandaluzja.pl

https://www.facebook.com/OKAndaluzja

andaluzja koncertymarzekwiecien2023 830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!