Oranżada: nowa płyta "Karma Tango" już dostępna

Artur Chachlowski

Oranżada w tym roku świętuje 20.lecie swojej drogi artystycznej. Jak lepiej uświetnić taką rocznicę niż wydaniem nowej studyjnej płyty? To przecież najlepszy znak, że zespół jest żywym artystycznym organizmem i dopiero się rozkręca.

Nowa płyta nositytuł ‘Karma Tango’.

Zespół o płycie: ‘Karma Tango’ to rzecz o spowijającej nas tasiemcowej rzeczywistości. O niekończącym się tangu takich samych dni i poranków. Okresów poprzecinanych jedynie różnymi snami. To też piosenki o ciągle powstającej na nowo karmie, dwóch tańczących ze sobą światów. Odchodzącego, dekadenckiego i pełnego zachwytu dla samego siebie znanego nam do wczoraj świata.

Oranżada to ewenement na scenie polskiego rocka. Zespół powstał w 2002 roku w Otwocku i od tamtego czasu przeszedł długą ścieżkę na scenie niezależnej. Ogólnopolski rozgłos przyniósł im program MiniMax Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce, grali w całym kraju w klubach i na największych festiwalach w kraju (Open’er) i zagranicą (Klangbad festiwal, Herzberg, czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Bremie). Nagrali cztery płyty studyjne i jedną koncertową. Przez 20 lat swojej kariery nieprzerwanie eksplorują przestrzeń muzyki progresywnej, psychodelicznej i alternatywnego rocka, w swoim oniryczno-melodyjnym stylu.

‘Karma Tango’ to pierwszy od 10 lat album studyjny zespołu i dziesięć nowych autorskich kompozycji Oranżady. Pięć po polsku i pięć po angielsku. Ukuty przez zespół termin ‘psychodelicje’ będzie prowadzić słuchacza przez świat stworzony przez zespół, w którym jedyną pewną jest słońce, a nam każe się meandrować przez dziwne gęstwiny nowych technologii, finansów, gdzie jedyną opcją jest schować się na chwilę we własnej wyobraźni, lub w ramionach ukochanej osoby, a życie to nieustanna gonitwa za terminami i kupowaniem wciąż lepszego produktu.

"Karma Tango" - tracklista:

  1. Ty, Ja, On i My
  2. Get Your Head Around Be Busy
  3. Lay Down
  4. My 1000
  5. Shady House
  6. Totalizator
  7. 4 Horsemen
  8. Here And Now
  9. Tyle Dróg
  10. Dzień 2020

 

Oranżada to:

Robert Derlatka: gitara basowa i śpiew,

Michał Krysztofiak: gitara i śpiew,

Maciej Łabudzki: pianino elektryczne, perkusja, flety

Artur Rzempołuch: perkusja.

 

Linki:

FB: https://www.facebook.com/oranzadaotwock

IG: https://www.instagram.com/oranzada_band/

Bandcamp: https://oranzada.bandcamp.com/

YT: //www.youtube.com/@oranzada1257">https://www.youtube.com/@oranzada1257>

Spotify: https://open.spotify.com/artist/5RUW8H27BM3JlEEx29gzzk

Pozostałe linki: https://linktr.ee/oranzada

 
Zamówienia:
https://sklep.audiocave.pl/katalog-audio-cave/426-oran%C5%BCada-karma-tango-cd-5908298549599.html
 
'Karma Tango' w portalach streamingowych: https://id.ffm.to/karma_tango
 
 
Nowy singiel  'My 1000':

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia