Wolfpath wydaje EP-kę

Artur Chachlowski

Wolfpath to polski blackmetalowy duet napędzany pierwotną siłą i gniewem. Prowadzony jest przez multiinstrumentalistę i wokalistę Voida (znanego z postpunkowego zespołu Undertheskin), wzmocniony przez perkusistę Marcello (znanego ze współpracy z zespołami Acherontas (GR), Inferno (CZ) i Besatt (PL)).

Duet ten wyłania się z mgły drugiej fali black metalu niosący surowe ale potężne brzmienie – z łzawymi, emocjonalnymi wokalami, szorstkimi riffami i świetlistą perkusją.

Komentarz zespołu: "Właśnie zakończyliśmy pracę nad naszą debiutancką płytą i teraz polujemy..."PERFER ET OBDURA, DOLOR HIC TIBI PRODERIT OLIM".

Muzyka na płytę została zarejestrowana, zmiksowana i poddana masteringowi przez Filipa "Heinricha" Hałuchę w Heinrich House Studio (Behemoth, Entropia, Vesania). Logo stworzył Bartoosz Hervy (ex-Blindead), natomiast za okładkę odpowiada Rafał Warpecha. Autorką zdjęć zespołu jest Liudmyla Radyk.

Debiutancka EP-ka zatytułowana “Wolfpath” ukazała się w formie cyfrowej 7 stycznia 2023 roku, natomiast na płycie CD ukaże się 31 marca 2023 roku nakładem ADG Records. Preordery można składać przez wiadomość prywatną na Facebooku oraz mailowo.

Tracklista:

1. Cursed Moon
2. Wolfpath
3. Return Ov The Freezing Void
4. Konstelacja Ognia
5. Z Popiołów
6. Wolf

Skład:

Void - wokal, gitara, bas, klawisze
Marcello (Acherontas (GR), Inferno (CZ), Besatt (PL)) - perkusja
Gościnnie: damski głos w utworze “Z popiołów” - Lamara

Odsłuch płyty na Black Metal Promotion:

MLWZ album na 15-lecie Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r. Peter Gabriel wystąpi w Polsce