Debiutancki singiel „Chłód” Szymona Siwierskiego

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafiła kompozycja „Chłód“ - pierwszy singiel promujący debiutancką płytę Szymona Siwierskiego „Rezonancja“, która ukazała się 27. lutego 2023r. nakładem wydawnictwa Broda Records. Płyta dostępna jest także w serwisach streamingowych.

Szymon Siwierski – pianista, klarnecista i kompozytor związany z Poznaniem. Porusza się w wielu stylistykach, dlatego trudno przyporządkować jego muzykę do konkretnego gatunku. Szymon Siwierski na co dzień współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu. Jest także członkiem zespołu Wieczornik. W przeszłości tworzył kompozycje czy aranżacje dla takich wykonawców jak Swiernalis, Katarzyna Groniec, Czesław Mozil.

Szymon Siwierski o płycie „Rezonancja”„To mój debiutancki album. Trudno umieścić ową płytę w konkretnych ramach gatunkowych, ale słowem kluczowym opisującym dziesięć zawartych na niej kompozycji jest „przestrzeń”. Dzięki użyciu podczas nagrań mikrofonów ambisonicznych oraz wykorzystania technologii Dolby Atmos, możliwe było uchwycenie tej przestrzeni. Bezpośrednią inspiracją były dla mnie dziesiątki godzin spędzonych nad jeziorem, które jest także motywem przewodnim wykonanej przez Kacpra Szymańskiego oprawy graficznej albumu.”

Szymon Siwierski o kompozycji „Chłód”: „W utworze słychać wciąż powtarzający się jeden dźwięk, obudowany innymi głosami wypełniającymi przestrzeń. Przywodzi to na myśl coś stałego, ale zarazem nieuniknionego. Taką rzeczą jest późnojesienny, mglisty, pełen wilgoci chłód. Każde wykonane przez Kacpra Szymańskiego video, ilustruje świetnie to nieprzeniknione zimno. Tak jak cała płyta, tak i „Chłód” zawiera w sobie przestrzeń, charakterystyczną dla tworzonej przeze mnie muzyki.”

Płytę nagrano w Scenie na Piętrze w Poznaniu

Realizacja dźwięku, produkcja: Eryk Kozłowski i Kamil Neumann

Miks i mastering: Kamil Neumann

Projekt graficzny, zdjęcia: Kacper Szymański

*****

Kontakt z Artystą:

Szymon Siwierski – tel. +48 665 020 622, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/szymonsiwierskimusic/

*****

Promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*****

„Chłód” (audio) w serwisie Youtube:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!