Mammoth WVH zapowiada drugą płytę

Artur Chachlowski

MAMMOTH WVH, projekt Wolfganga Van Halena, ex - basisty Van Halen oraz syna Eddiego Van Halena, zapowiada drugi album studyjny. Krążek zatytułowany „Mammoth II” ukaże się na rynku 4 sierpnia i będzie zawierał dziesięć utworów. 


Płyta była nagrywana w legendarnym studiu 5150, a za jej produkcję odpoiwada Wolfgang i jego przyjaciel oraz współtwórca Michael „Elvis” Baskette.
Wolfgang mówi o płycie: „Chciałem, aby nowy album zawierał elementy tego, co ludzie słyszeli na debiucie, ale jednocześnie chciałem pójść do przodu. „Another Celebration At The End Of the World” to numer, która pokazuje, czego ludzie mogą się spodziewać po nowym albumie. To kawał energetycznego rocka z zabawnymi gitarowymi momentami. Pracowałem nad sobą również wokalnie i jest to piosenka, którą już chciałbym grać na żywo”.

MAMMOTH WVH zagra na żywo przed koncertem Metalliki w Warszawie w lipcu przyszłego roku.

Tracklista:

01. Right?
02. Like A Pastime
03. Another Celebration At The End Of The World
04. Miles Above Me
05. Take A Bow
06. Optimist
07. I'm Alright
08. Erase Me
09. Waiting
10. Better Than You
 
Pierwszym singlem zapowiadającym całość jest kompozycja „Another Celebration At The End Of The World”, do której powstał także klip: 

MLWZ album na 15-lecie Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Już wkrótce koncerty Jethro Tull w Polsce Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.