"Świat Równoległy" - ukazał się trzeci album Endorphine

Artur Chachlowski

"Świat Równoległy" jest trzecim studyjnym albumem zespołu Endorphine. Swoją premierę miał 26 marca br. Album jest muzyczną podróżą po zakątkach Świata Równoległego obrazującą również możliwości oderwania się od ponurej rzeczywistości i pokonania dręczących nas aspektów tego świata.

 
Album zawiera następujące utwory:
 
01. Świat Równoległy [09:50]
02. Pochłaniacz Zła [11:42]
03. Sielanka do Krojenia Warzyw i Szamański Kocioł [14:53]
04. Empiria [07:42]
05. HOG [11:40]
06. Czasowstrzymywacz [07:38]
07. Lewitacja [10:01]
 
Endorphine to grupa czterech przyjaciół (Adam Bórkowski – Mr Smok, Krzysztof Kurkowski, Darek Śliwa i Piotr Skrzypczyk) tworzących wspólnie od 2004 roku.
 
Muzyka zespołu jest wypadkową klasycznej muzyki elektronicznej, muzyki orkiestrowej oraz etnicznej. Oparta jest na przyjaznej dla ucha melodyce, oryginalnych i niepowtarzalnych brzmieniach, niezwykle bogatej rytmice oraz bardzo melodyjnym wykorzystaniu dźwięków gitarowych.
 
Zespół wydał w 2007 roku własnym sumptem swój pierwszy album pod tytułem "End or Fine", który został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, zaś echa pozytywnych refleksji na jego temat dochodziły z całego niemal świata. W 2019 roku światło dzienne ujrzał album "Return to the Roots" zaś w 2021 roku wydana została reedycja albumu "End or Fine" zmiksowana od nowa i zremasterowana przez nieodżałowanego ś. p. Jurka Kapałę – przyjaciela zespołu oraz wielkiego miłośnika muzyki elektronicznej i progresywnej.
 
15 sierpnia 2021 roku miała miejsce premiera dwupłytowego albumu winylowego zespołu Endorphine pod tytułem "Return to the Roots". Jest to reedycja albumu, który w 2019 roku ukazał się na nośniku CD.
 
Publikacja ta otwiera cykl "Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej", w ramach planów którego systematycznie pojawiały się będą kolejne albumy różnych wykonawców tego gatunku muzycznego pod szyldem wydawnictwa Stalker Wojciecha Sedeńko.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia