Charlie Watts - "Anthology": premiera 30 czerwca

Andrzej Barwicki

Legendarny członek The Rolling Stones, Charlie Watts zmarł w 2021 roku. Przez ponad 55 lat stanowił filar tego legendarnego i najsłynniejszego, a zarazem nieprzerwanie koncertującego zespołu świata. Samemu próbując stać z boku sławy, słynął ze swojej skromności.
 
Nigdy nie ukrywał, że mimo że granie w The Rolling Stones było jego największym dokonaniem i najlepszą rzeczą, która przytrafiła mu się w życiu, w głębi serca był wierny jazzowi i jego pasją jest granie w zespołach jazzowych.
 
Jak na swoją skromność przystało, Charlie Watts mimo swoich możliwości zdecydował się wydać pierwszy album pod własnym nazwiskiem dopiero w 1986 roku (a więc 'zaledwie' po 25 lat po swoim debiucie na scenie). Nagrywał, koncertował i zapraszał do współpracy wielu muzyków jazzowych, a byli to m.in. kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny perkusista Jim Keltner.
 
"Anthology" to pierwsza kompleksowa próba podsumowania jego dokonań jako muzyk jazzowy. Zbiór nagrań, które się na niej pojawią pokaże całe spectrum jego kariery i albumów od 1986, aż do 2004 roku i nagranych różnym składzie, jako kwartet, kwintet i orkiestra. 
 
Dodatkowo na "Anthology" pojawią się na niej trzy utwory nigdy niepublikowane, pochodzące z koncertu Wattsa ze swoją grupą ze Swindon Arts Centre: 'Rockhouse Boogie,' 'Ain't Nobody Minding Your Store' oraz 'Swindon Swing'.
 

LP 1

Strona 1:

Stompin’ At The Savoy
Flying Home
Practising, Practising, Just Great
Relaxing At Camarillo

Strona 2:

Blackbird – White Chicks
Cool Blues
You Go To My Head
If I Should Lose You
My Ship

LP 2


Strona 3:

Long Ago (And Far Away)
Good Morning Heartache
Never Let Me Go
Roy Haynes (Reprise)
Airto

Strona 4

Roll ‘Em Charlie
What’s New
Take The “A” Train

CD LISTA UTWORÓW

CD 1

Stompin’ At The Savoy
Flying Home
Practising, Practising, Just Great
Relaxing At Camarillo
Blackbird – White Chicks
Cool Blues
You Go To My Head
If I Should Lose You
My Ship
Long Ago (And Far Away)
Good Morning Heartache
Never Let Me Go

CD 2

Roy Haynes
Airto
Roll ‘Em Charlie
What’s New
Tin Tin Deo
Sunset and The Mockingbird
Take the “A” Train
Rockhouse Boogie (Previously Unreleased)
Ain’t Nobody Minding Your Store (Previously Unreleased)
Swindon Swing (Previously Unreleased)

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia