The Great White Lights powracają z singlem "Cruisin’"

Artur Chachlowski

Wrocławska kapela The Great White Lights zapowiada swój kolejny album energetycznym, gitarowym singlem „Cruisin’”. Można go posłuchać po rozwinięciu newsa.

Czterech facetów, których połączyła przyjaźń, łączą również swoje siły w kreatywno-twórczym kontekście. Muzyka okazała się najtrwalszym spoiwem ich relacji i tak powstało The Great White Lights — wschodzący wrocławski zespół rockowy, tworzony przez: Jakuba Serafina (wokal, gitara), Aleksandra Sobeckiego (gitara, synth, wokal), Bartosza Nowackiego (perkusja) oraz Adama Rajczybę (gitara basowa, synth).

Zadebiutowali w 2019 roku albumem o tytule The Great White Lights, którego produkcją zajął się jeden z absolutnych mistrzów tego fachu, były członek legendy polskiego thrash metalu, zespołu Acid Drinkers — Przemysław "Perla" Wejmann. Współpraca zaowocowała przekrojowym materiałem, na którym znalazły się zarówno niebanalne, eksperymentalne kompozycje czy stonerowe hymny, jak i progresywne headbangery z odrobiną elektronicznych romansów.

Materiał został świetnie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów nieco mocniejszych brzmień, co zaowocowało występami u boku takich zespołów, jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak, zaś singiel Come Again zasilił tracklistę składanki Programu IV Polskiego Radia — Będzie Głośno vol. 2.

Dziś The Great White Lights otwierają nowy rozdział w swojej karierze, a jego tytuł to Cruisin’. Numer, który od pierwszych sekund zalewa słuchacza falą soczystych riffów brzmi niczym istny rockowy hymn współczesnej muzyki gitarowej. Singiel jest swoistym podsumowaniem czasu, który minął od debiutu zespołu, stąd wybrzmiewają w nim echa pandemicznej izolacji, zagubienia właśnego „ja” i utraty kontroli nad rzeczywistością.

Posłuchaj singla "Cruisin'":

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia