Ośrodek Kultury Andaluzja zaprasza na koncerty

Artur Chachlowski

Imponująco przedstawiają się koncertowe zapowiedzi Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich. Szczegóły po rozwinięciu newsa.

 

ATOMIC ROOSTER - 18.06.2023
Cena biletu:  129 zł (15.05-17.06), 149 zł ( w dniu koncertu)

Przeżyj występ legendy hard-rocka na żywo! Atomic Rooster na trzech koncertach już w czerwcu!

Atomic Rooster sławę zyskał w latach 70-tych dzięki takim przebojom takim jak „Tomorrow Night”, „The Devil’s Answer” czy „Death Walks Behind You”
oraz umiejętnemu połączeniu rocka progresywnego, bluesa i hard rocka w przekroju twórczości. Gitary, organy Hammonda i klasyczne rockowe rytmy
to znak rozpoznawalny grupy.W ciągu swojej kariery zespół kilkukrotnie zmieniał skład, ale nigdy nie stracił swojej oryginalności i pasji do tworzonej muzyki.
Muzycy przyjadą do nas z oryginalnymi członkami z lat 70tych – Peterem Frenchem oraz Stevem Boltonem.

Zespół zagra w trzech miastach – Poznaniu, Lublinie i Piekarach Śląskich.

Bilety dostępne na bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-atomic-rooster-piekary…

Bilety kolekcjonerskie dostępne w kasie Ośrodka Kultury “Andaluzja”


Gerry Jablonski & Electric Band - 20.09.2023

BILETY: przedsprzedaż 70 zł, w dniu koncertu 90 zł.

jeden z najlepszych zespołów bluesrockowych na świecie, między innymi ze względu na niesamowitą energię sceniczną i niezapomniane koncerty.
Gerry Jablonski to wulkan energii scenicznej, niezwykle charyzmatyczny i doświadczony muzyk.

Na scenie towarzyszą mu perkusista Lewis Fraser, basista Grigor Leslie oraz Piotr Narojczyk, pochodzący z Warszawy utalentowany harmonijkarz.


RED SAND, RETROSPECTIVE - 24.09.2023

BILETY:   79 zł (do 31 sierpnia), 89 zł (od 1 września), 99zł (w dniu koncertu)

Agencja muzyczna „OSKAR” oraz Independent Music Market

mają przyjemność zaprosić na 2 magiczne wieczory

w towarzystwie jednych z najlepszych przedstawicieli rocka progresywnego!

Koncerty odbędą się 23.09 w Poznaniu w klubie 2Progi

i 24.09 w Piekarach Śląskich w Ośrodku Kultury Andaluzja.

Bilety dostępne na:

bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-red-sand-retrospective…

toBilet: https://tobilet.pl/red-sand-retrospective.htmL

oraz jako bilety kolekcjonerskie na www.IndependentMusicMarket.com

To będzie wielka muzyczna ucztadla fanów rocka progresywnego!

Muzyki Retrospective nie można zamknąć w jednym gatunku. Zespół pochodzący z Leszna tworzy nowocześnie brzmiące zastosowania mieszanek elementów:
prog-rocka, metalu i post-rocka. Utwory grupy łączy charakterystyczna melodyjność połączona z ostrzejszymi wstawkami gitarowymi i mocnym głosem wokalisty.
Grupa ma na swym koncie bogate doświadczenia sceniczne. Zespół odbył już ponad 200 koncertów, z których każdy był prawdziwym rockowym show porywającym publiczność.
Grywali w towarzystwie wielu uznanych wykonawców, takich jak: Fish, Steve Rothery, Behemoth, Lazuli, Antimatter, czy Riverside, na dużych festiwalach w Europie i w Polsce.

Red Sand to grupa, która stoi na podium popularności wśród fanów kanadyjskiego rocka neoprogresywnego. Założony w 2003 roku przez gitarzystę Simona Carona zespół ma na
swoim koncie 9 płyt, a album The Sound of the Seventh Bell wydany w 2019 roku przez wielu uznany został za ich najlepszy materiał, koronujący dotychczasową twórczość.
To niepowtarzalna okazja – zespół pierwszy raz przylatuje do Polski!

Możemy więc spodziewać się wyjątkowego, rockowego wieczoru z muzyką najwyższych lotów.


THE FLOWER KINGS - 08.10.2023

Bilety dostępne w cenie:

99 zł do 30.06

109 zł od 01.07

120 zł w dniu koncertu

Legenda neo prog rocka, The Flower Kings z nową płytą i trasą koncertową w Polsce!

Jeśli jakiś zespół zasługuje na tytuł “epicki”, to bez wątpienia jest to “The Flower Kings”. Od prawie 30 lat szwedzka legenda progresywnego rocka wraz ze swoim charyzmatycznego frontmanem i gitarzystą Roine Stoltem (znanym także między innymi z Transatlantic) wzbogacają świat muzyki o symfoniczne arcydzieła, nie wykazując żadnych oznak zmęczenia przez te wszystkie lata. Większość piosenek “Królów kwiatów” trwa ponad pięć, czasem nawet ponad dziesięć minut, a mimo to nigdy nie nudzi ani przez sekundę. Z jednej strony jest to zasługa przemyślanych aranżacji, które przebiegają przez najróżniejsze nastroje, podobnie jak emocjonujący film, który sprawia, że zapominamy o pilocie. Z drugiej strony muzyka ma niesamowitą rozpiętość stylistyczną z wpływami od klasycznego bluesa i Beatlesów po Yes, Pink Floyd i jazz fusion z lat 70.

Na wrzesień zaplanowany jest kolejny nowy album studyjny, który zostanie zaprezentowany podczas trasy koncertowej w Polsce! Muzycy już zapowiedzieli, że stylistycznie będzie to powrót muzycznych korzeni grupy! Dowodem na to jest między innymi powrót do składu Michaela Stolta, który występował z grupą przez całe lata 90te!

Podczas trasy po Polsce zespół odwiedzi 3 miasta:

06.10.2023 Poznań, 2progi

07.10.2023 Rzgów, Gminny Ośrodek Kultury

08.10.2023 Piekary Śląskie, OK Andaluzja

na platformie bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-the-flower-kings-piekary…

To znakomita okazja, by usłyszeć najnowsze utwory zespołu oraz klasyczne hity, takie jak “Stardust We Are”, “The Truth Will Set You Free” czy “I Am the Sun”.


Ośrodek Kultury "Andaluzja"
ul. Oświęcimska 45
41-947 Piekary Śląskie

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.