Wojciech Ciuraj gra The Cure

Tomasz Dudkowski

Wczoraj swoją premierę miał nowy singiel Wojciecha Ciuraja - "Prayers For Rain". Tym razem nie jest to autorska propozycja artysty, a cover nagrania grupy The Cure.
 
Tak o kulicach powstania tej wersji pisze Wojtek:  "Jakiś czas temu otrzymałem propozycję udziału w dużym projekcie "Tribute to" poświęconemu grupie The Cure. Z wielką energią przystąpiłem do poszukiwania takiego utworu tej legendarnej grupy, któremu mógłbym wpompować możliwie jak najwięcej swojego DNA (z korzyścią dla samej kompozycji). Padło na "Prayers For Rain" z absolutnie kultowej płyty "Disintegration". Nie przepadam za robieniem coverów, ale wyszło tak zacnie, że postanowiłem puścić w świat ten numer jeszcze przed premierowymi kawałkami z nowej płyty. Pierwszy raz po angielsku, pierwszy raz w nieswojej kompozycji, pierwszy raz na klawiszach, mandolinie, basie, gitarze i wokalu (mój prywatny rekord ) i... mam nadzieję, że na pierwszym miejscu Waszych majowych premier!".
 
Utwór został zarejestrowany w składzie:
Wojciech Ciuraj - wokal, gitara rytmiczna, mandolina, bas, instrumenty klawiszowe
Jan Mitoraj - gitara prowadząca
Klaudia Wachtarczyk - bas
Jakub Dąbrowski - perkusja
 
Nagranie, miks i mastering - Marcin Piekło
 
Poniżej teledysk autorstwa Rafała Paluszka:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia