Singiel i teledysk „Shakin’ Goin’ On” od Boogie Boys

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafiła piosenka „Shakin’ Goin’ On“. Jest to drugi singiel z nowej płyty zespołu Boogie Boys „Full Speed No Brakes”, która ukazała się 23. czerwca 2023 roku, a premierę koncertową miała podczas tegorocznej 11. Edycji European Blues Challenge w Chorzowie.

Nowy singiel Boogie Boys zabrzmi na żywo już 29. lipca w koncercie Saturday Night Lights podczas 19. Polish Boogie Festival w Człuchowie!

Najnowszy album grupy Boogie Boys ukazuje się w okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania zespołu. Jest to piąty album (wcześniej trzy studyjne, jeden live) w ich dorobku. Tym razem, w odróżnieniu od poprzedniego studyjnego „Made In Cali” wyprodukowanego w USA, całość została zarejestrowana w Polsce. Album nagrano podczas jednej sesji nagraniowej zrealizowanej „na setkę”, w kultowym studiu „Źle i Tanio” w Warszawie.

Wśród jedenastu utworów większość to premierowe utwory autorskie. Nie zabrakło jednak odniesienia do tradycji. „Lecz głupiego życia żal” – jeden z przebojów Wojciecha Skowrońskiego, kolejny raz przywołanego na płytach Boogie Boys, rzuca nowe światło na twórczość tego wybitnego artysty. Wśród coverów znajdują się także kompozycje Carlie Richa, Burtona Cummingsa czy Chucka Berry’ego.

Boogie Boys:

Bart. Szopiński – śpiew, fortepian, Hammond

Michał Cholewiński – fortepian

Janusz Brzeziński – kontrabas, gitara basowa

Piotr Bienkiewicz – gitara

Miłosz Szulkowski – perkusja

Gościnnie:

Adeama Walkowiak – chórki

RetroFunk Horns w składzie:

Seb Stanny – saksofony

Robert Murakowski – trąbka

Darek „Struś” Plichta – puzon

Nagranie zrealizowano w Studiu „Źle i Tanio” w Warszawie

Realizacja dźwięku: Przemysław „Dred” Pietrzak

Nagranie sekcji dętej: Marcin Gańko

Nagranie chórków: Bartosz Niebielecki

Miks, mastering: Łukasz Mucha

Zdjęcia: Marcin Sarnowski

Projekt graficzny: Tomasz Bulenda

*****

Kontakt z zespołem:

Bartek Szopiński – tel. +48 692 791 069, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/boogieboyspl/

*****

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*****

Boogie Boys „Shakin’ Goin’ On” 3:29

Muzyka: Bartłomiej Szopiński, Piotr Bienkiewicz, Janusz Brzeziński, Michał Cholewiński, Miłosz Szulkowski

Słowa: Bartłomiej Szopiński, Bjørn-Eric Zahl

 

Teledysk „Shakin’ Goin’ On” można już oglądać na YouTube:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia