Cunabula zapowiada debiutancki album

Artur Chachlowski

Pochodząca z Wilna litewska formacja Cunabula wypuściła singiel z nadchodzącego debiutanckiego albumu "The Weight of Sleep".

Występy na żywo grupy Cunabula wprowadzają słuchaczy w stan strachu i hipnozy. Ich muzyka jest pełna mroku, atmosfery jak i ciężkich, miażdżących gitarowych riffów wypełnione raz delikatnym, innym razem zaś potężnym growlem. Próbując kategoryzować muzykę zespołu Cunabula można stwierdzić, że granice stylistyczne nie istnieją. To eklektyczna mieszanka, bowiem zawiera post-metal, sludge metal, muzykę progresywną, ambientowe tła, a nawet black metalowe elementy.

Już wkrótce litewska grupa wyda swój długo wyczekiwany debiutancki album pod tytułem „The Weight of Sleep". Muzykę na to wydawnictwo zarejestrowano w kilku studiach nagraniowych: Lapės Records (perkusja), Black Box Recordings (wokale), Agirdi Audio (gitara i bas). Za miks i mastering odpowiada Łotysz, Gints Lundbergs, który w swoim portfolio ma współpracę między innymi z Dissection, Frailty, czy też Skyforger. Okładkę płyty stworzył Nojus Petrauskas.

Premiera albumu "The Weight of Sleep" zaplanowana jest na 11 sierpnia 2023 roku. Płyta CD ukaże się nakładem Sleaszy Rider SRL (pre-order). Album zostanie wydany również na winylu dzięki amerykańskiej wytwórni Adirondack Black Mass.

Tracklista:

1. Bruxa
2. Drown to Become Water
3. We Are the Prey
4. The Weight of Sleep
5. Silent Somber Suns
6. Sh'eenaz

 

Utworu "Silent Somber Suns" można posłuchać tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!