We wrześniu nowy album Downes Braide Association

Artur Chachlowski

Formacja Downes Braide Association została powołana do życia przez Geoffa Downesa i Chrisa Braide'a i do tej pory wydała cztery albumy studyjne: "Pictures Of You" (2012), "Suburban Ghosts" (2015), "Skyscraper Souls" (2017) i "Halcyon Hymns" (2021) oraz jeden album koncertowy "Live In England" (2019).

Zespół Downes Braide Association (DBA) ogłosił  datę premiery nowego albumu "Celestial Songs" na 8 września br. Album zostanie wydany w 3 formatach: CD, 2LP i jako Box Set.

"Celestial Songs" to kolejny muzyczny krok naprzód dla grupy DBA. „Kiedy pisaliśmy piosenki na album, zaczęły one nabierać tematycznych emocji i uczuć” -  mówi Chris Braide. "Teksty piosenek dotyczą życia i śmierci, upływu czasu, miłości, nostalgii, duchowości".

„Wiem, że Chris naprawdę lubi głębię sekwencji akordów, które komponuję” — wyjaśnia Geoff Downes.  "Na albumie jest dużo różnorodności. Chcieliśmy nadać temu materiałowi nieco więcej dynamiki, ponieważ pierwotnie powstało kilka bardzo cichych momentów. Myślę, że to sprawia, że słuchanie całej płyty stanie się bardziej interesujące. Mam nadzieję, że słuchacze to docenią, gdyż ogólna instrumentacja i muzykalność są na tym albumie na bardzo wysokim poziomie”.

Gościnnie na płycie usyszymy Andy'ego Hodge'a (bas), Dave'a Bainbridge'a (były gitarzysta i klawiszowiec Iony) oraz Marca Almonda, który w jednym utworze pojawia się na wokalu.

„Bardzo ważne jest posiadanie zespołu muzyków, którzy są gotowi ulepszyć naszą muzykę” — mówi Geoff Downes. „Andy Hodge jest integralną częścią naszego teamu. Kiedy wysyłamy mu rzeczy do zagrania, wiemy, że ma on niesamowite wyczucie i tworzy bardziej interesującą partię basu, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Obecność Dave'a Bainbridge'a dodała nowy wymiar brzmieniu DBA i osobiście jestem z tego bardzo zadowolony. Dave ma swój własny styl i to jest coś, co bardzo doceniamy mając go na pokładzie. Marc Almond pojawia się epizodycznie w piosence „The Darker Side Of Fame”, a głosy Marca i Chrisa łączą się w niej naprawdę fajnie".

Braide dodatkowo wyjaśnia: „Co dzieje się z miłością, kiedy umieramy? O to właśnie pyta piosenka „Beyond The Stars”. To utwór, nad którym pracowaliśmy jeszcze w 2015 roku i urósł on z trzyminutowej piosenki do blisko jedenastominutowej epopei. A „Celestial Songs” to tytuł, który wymyśliliśmy jeszcze w 2020 roku, a Roger Dean oddał jego istotę w swoim cudownym malowidle na okładce. Piękne, niebiańskie, tęczowe niebo pełne gwiazd... Muzyka DBA zawsze dotyczyła wielkich pytań, piękna miłości i tragedii utraty. Mam nadzieję, że słuchanie nowego albumu sprawi ludziom taką samą radość, jak nam jego pisanie i tworzenie”.

"Celestial Songs" - tracklista:

1. Look What You Do (6.17)
2. Clear Light (5.00)
3. Keep On Moving (6.36)
4. Darker Side Of Fame (3.56)
5. Hey Kid (3.28)
6. Will To Power (6.23)
7. Heart Shaped Hole (9.06)
8. Dear Petra (3.56)
9. On The Run (5.09)
10. Goodbye To You (Sister Shame) (7.30)
11. Beyond The Stars (10.19)

Wszystkie formaty "Celestial Songs" można już teraz zamówić w przedsprzedaży tutaj:

CD version: https://www.cherryred.co.uk/product/downes-braide-association-celestial-songs-cd-edition/
2LP version: https://www.cherryred.co.uk/product/downes-braide-association-celestial-songs-vinyl-edition/
Box set version: https://www.cherryred.co.uk/product/downes-braide-association-celestial-songs-deluxe-12-box-set-edition/

 

Teledysk do utworu "Clear Light" można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!