Dezerter prezentuje nowy singiel

Artur Chachlowski

Od ostatniej studyjnej płyty Dezerter "Kłamstwo to nowa prawda" minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. 

8 grudnia tego roku na rynek trafi winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie”. Zamówienia na to wyjątkowe wydawnictwo można składać pod tym linkiem:

https://mystic.pl/search.php?text=dezerter+%C5%BC%C3%B3%C5%82%C4%87

Zespół zaprezentował już pierwszy premierowy utwór, który nosi tytuł „Żółć”.

Utwór w serwisach streamingowych:

https://bfan.link/zolc

Zespół tak komentuje okoliczności powstania nowych utworów: "Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnych niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów".

Muzycznie zespół pozostaje wierny wypracowanemu przez lata stylowi, czyli własnej wizji hardcore punka.

Tracklista:

1. Żółć

2. Pomocne dłonie

 

Zespół kończy właśnie trasę koncertową – pozostały trzy koncerty w następujących miejscach:

24.11 Komin Music Cafe – Sosnowiec

25.11 07Strahov - Praha

2.12 Proxima – Warszawa

 

Klip (reżyser: Mateusz Winkiel) do utworu można obejrzeć tuaj: 

MLWZ album na 15-lecie Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!