Sacriversum: live album oraz debiut na vinylu

Artur Chachlowski

Sacriversum to legenda polskiego undegroundu. W latach 90. stawiani w jednym rzędzie wraz z Imperator, Tenebris i Pandemonium jako twórcy łódzkiej sceny, a z biegiem czasu rozpoznawalni w całym kraju.

Początkowo w bardziej tradycyjnym składzie oraz instrumentarium zespół bazuje na sprawdzonych doom/death metalowych wzorcach. Po dołączeniu do składu Barana na klawiszach, zaczyna budować swój własny styl...

Zespół po ponad 17 latach powrócił do świata żywych w prawie oryginalnym składzie: Remo - bass/vocals, Baran - klawisze, MacKozer - gitara, Trocin - perkusja.

Powrotnym "prezentem" dla fanów, jak i pewnego rodzaju sprawdzianem dla zespołu, będzie koncertowe wydawnictwo "The Light Of The Live Storm - Live in Lodz 2022". Materiał ukaże się w formie CD+DVD spakowane w 6-panelowy digipack+książeczka, a wydawcą będzie Deformeathing Prod.

Na płycie CD znalazło się 10 utworów stanowiących przekrój całej kariery zespołu.
DVD na potrzeby tego wydawnictwa zarejestrowany został podczas koncertu, który odbył się 22.10.2022 w Łodzi, w klubie "Klubopiwiarnia". Własne podwórko, lokalni fani - to przyczyniło się do powstania specyficznego klimatu podczas koncertu, atmosfery swoistego święta. Wyraźnie da się odczuć obopólną radość z tego, że zespół ponownie może być razem i spędzać czas z ludźmi, dla których powrót kapeli na scenę jest naprawdę ważny.

Nakład tego wydawnictwa będzie limitowany do 300 sztuk.
Data wydania: 01.12.2023

To nie koniec nowych ogłoszeń, ciekawostek i zaskoczeń, związanych z zespołem. Pierwsza połowa 2024 roku to reedycja pierwszego pełnego albumu "The Shadow Of The Golden Fire" w wersji vinylowej, dokładnie na 30-lecie oryginalnego wydania.

Więcej szczegółów wkrótce...

Facebook: https://www.facebook.com/Sacriversum2023
Youtube: https://www.youtube.com/@sacriversumofficial 
Instagram: https://www.instagram.com/sacriversum2023
Twitter: https://www.twitter.com/sacriversum

MLWZ album na 15-lecie Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!