Hypnosaur: premiera singla 'Undead'

Artur Chachlowski

Hypnosaur prezentuje kolejny singiel, w którym ten rock'nrollowy zespół powraca do angielskiego i prezentuje swoje najcięższe oblicze. Przygotujcie się na 'Undead'.

Drugi singiel zespołu zapowiada nową EPkę
„Undead Invaders Born to Die in a Maze". Premiera: 02.02.2024

Poprzedni singiel był niemałym zaskoczeniem - ‘Inwazja z Plutona’ to jedna z pierwszych kompozycji Kombi i pierwszy zaśpiewany przez Hypnosaur utwór po polsku. Teraz zespół wraca do języka angielskiego i pokazuje swoje najcięższe oblicze w historii. 

Jaki jest ‘Undead’? “Gdy utwór powstawał, w pierwotnym zamyśle miał być lekki, chwytliwy, w klimacie wręcz disco. Jednak podczas eksperymentowania z brzmieniem wyklarowało się coś cięższego…“ mówi o swoim utworze Bartek Kulczycki, frontman zespołu.

Hypnosaur zaprasza na koncerty!

28.01 Ostrołęka - WOŚP

03.02 Warszawa - Hydrozagadka - release party EP

13.03 Wrocław - Nietota

14.03 TBA

15.03 Poznań - Pod Minogą

‘Undead’ jest o człowieku niezdolnym do odczuwania emocji. Ze względu na swoją przypadłość czuje barierę oddzielającą go od innych” mówi wokalista. “Jeszcze na etapie demo, gdy utwór nie miał tekstu, Farf (bas) stwierdził że w końcówce refrenu pasować będzie słowo ‘Undead’, czym zasiał w mojej głowie pomysł na tematykę.”

Utwór ‘Undead’ zapowiada wydanie EPki „Undead Invaders Born to Die in a Maze”, której premiera odbędzie się 02 lutego 2024 r. Zespół pokazał już jej okładkę, której autorem jest Rafał Wechterowicz (TOO MANY SKULLS) - światowej klasy grafik i rysownik, który na koncie ma współpracę z takimi zespołami jak Slayer, Mastodon, Machine Head czy Kreator.

Posłuchaj w streamingu:

https://linktr.ee/hypnosaur

Po świetnym przyjęciu debiutanckiej płyty Hypnosaur “Doomsday” (Teraz Rock określił ich mianem ‘zjawiska’, dając 4 na 5 gwiazdek w recenzji, Metal Hammer 4 / 5, Kvlt: 8.5 / 10, Metalnews: 8.3 / 10) zespół przypomina o sobie nowym singlem. Utwór ‘Inwazja z Plutona’ zapowiada wydanie EPki pt. „Undead Invaders Born to Die in a Maze” - premiera zaplanowana jest na 2 lutego 2024 roku. A już 3 lutego w warszawskiej Hydrozagadce koncert premierowy, na którym oprócz Hypnosaura wystąpią Aquilla oraz Lunatycy Martwej Dyskoteki.

Hypnosaur to warszawski zespół grający jurassic punka. Ich muzyka to rock and roll ze skandynawskim klimatem. W skład zespołu wchodzą: Bartosz Kulczycki - główny wokal i klawisze, Michał Siedlecki - chórki i gitara, Marcin Jastrzębski - bas, Marcin Szóstakowski - perkusja. Muzycy grali w przeszłości jak i obecnie w wielu różnych grupach (m.in. Jane Doe, The Assblasters, Saint Hex, Toxxxik Flash).

Hypnosaur założony został w 2017 roku w Warszawie, a dwa lata później wydał EP ‘Illusion’. W 2022 roku wydał debiutancki album “Doomsday”.

Teledysk można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia