Albert Hammond prezentuje nowy utwór

Artur Chachlowski

Albert Hammond jest obecny w muzyce popularnej od sześciu dekad, w czasie których napisał niezliczoną ilość hitów, w tym wykonywany przez siebie utwór „It Never Rains in Southern California” i najważniejsze utwory takich artystów jak Whitney Houston, Tina Turner, Johnny Cash. 

Jego nadchodzący album zatytułowany „Body of Work” to najbardziej osobista kolekcja w dotychczasowej karierze.

„Shake A Bone” jest trzecim singlem zapowiadającym album Alberta Hammonda „Body of Work”. „Shake A Bone" wyróżnia się wśród 17 utworów - czaruje zmysłowym akustycznym riffem, porusza się po dźwiękowym terenie pomiędzy Ameryką, alternatywnym country, rockiem i popem.

Wśród utworów napisanych przez Hammonda dla innych, znaleźć można takie tytuły, jak „I Don’t Wanna Lose You”, z repertuaru Tiny Turner, „Creep” zespołu Radiohead , „One Moment in Time” Whitney Houston, „To All the Girls I’ve Loved Before”, który wykonali wspólnie Julio Iglesias i Willie Nelson, „Nothing’s Gonna Stop Us Now” – Starship,  „It Isn’t, It Wasn’t, It Ain’t Never Gonna Be”, wykonywany przez Arethę Franklin i Whitney Houston, czy „When You Tell Me That You Love Me” Diany Ross.

Album „Body of Work” ukaże się 1 marca.

Lista utworów:

1. Don’t Bother Me Babe

2. Shake A Bone

3. Gonna Save The World

4. Both Ways

5. Like They Do Across The River

6. Somebody’s Child

7. Knocking On Your Door

8. Young Llewelyn

9. Gonna Be Alright

10. Let It Go

11. The American Flag

12. Bella Blue

13. Anything You Want Me To

14. Looking Back

15. Another Heart To Break

16. Living In The Universe

17. Goodbye LA

 

Utworu „Shake A Bone” można posłuchać tutaj: 

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia