Powstaje nowy klip grupy Toguslav Brandt

Artur Chachlowski

Najnowszy album "Piąty Wymiar" grupy Toguslav Brandt od listopada 2023 roku, czyli od dnia premiery, wędruje poprzez media i mocno promowany jest też koncertowo.
Niedwno odbyły się pierwsze koncerty i korzystając z chwili przerwy zespół powraca do realizacji zdjęć do najnowszego klipu. Obraz powstaje do numeru zatytułowanego "Internetowa nacja".
 
Jak mówią muzycy: "Obraz, który wspólnie tworzymy będzie miał na celu jasny i konkretny przekaz i postaramy się całkowicie oddać treść tekstu utworu, który mówi o totalnym uzależnieniu od internetu i wszelkich mediów społecznościowych, dlatego proces kręcenia klipu jest czasochłonny. Będą tu wątki wyreżyserowane, jak i świetne ujęcia z koncertu zarejestrowane w pubie "Pod Ratuszem" w Łomży. Pojawią się także sceny, w których będziemy występować osobiście, ale będziemy potrzebować także pomocy osób chętnych, które będą chciały wystąpić razem z nami w kilku scenach - co ogłosimy wkrótce na naszym profilu - bądźcie czujni!!! O efektach będziemy informować Was na bieżąco, a kiedy klip będzie gotowy, ogłosimy datę premiery na naszym kanale YT" .
 
Zdjęcia będą realizowane w dniach 10 i 11 lutego pod czujnym okiem firmy Dron Effect.
 
Ale to nie koniec niespodzianek od zespołu, bo jak dodaje lider i gitarzysta Przemek Archibald Berg: "Idą zmiany...Tymczasem zamykamy się na sali prób i szykujemy mega bombę, na koniec lutego poinformujemy Was o efektach jej konstruowania ".
 
Warto w tym miejscu dodać, że pod koniec lutego dowiemy się także kiedy pojawi się nośnik fizyczny "Piątego wymiaru", czyli album w wersji CD.
MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia