Nagroda im. Roberta Roro Roszaka - znamy piatkę nominowanych

Artur Chachlowski

Jak co roku Członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych Progres wybierają najlepsze wydawnictwo fonograficzne w minionym roku, polskiego wykonawcy tworzącego w szeroko rozumianym nurcie rocka progresywnego.

Zwieńczeniem Plebiscytu jest wręczenie w formie pamiątkowego dyplomu – Nagrody im. Roberta „RoRo” Roszaka. Ma to miejsce podczas kolejnych edycji Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Konkurs ma dwie fazy. Pierwsza z nich, która właśnie się zakończyła, ma na celu wybranie pięciu finalistów, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca Plebiscytu.

Do finału zakwalifikowały się następujące wydawnictwa (w kolejności alfabetycznej):

ANDAREDA – EKSPERYMENT CZŁOWIEK

CIRYAM – ZAMYŚLONY ZAPACH

EUPHORIZONE – INVICTUS

KUDELSKI – CALL THE DISTANT

MARIUSZ DUDA – AFR Al D

Laureata tegorocznego Plebiscytu im. Roberta „RoRo” Roszaka poznamy tradycyjnie w rocznicę powstania Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES – a więc 11 marca br.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!