Za tydzień muzycy Dire Straits wystąpią na jedynym koncercie w Polsce

Artur Chachlowski

Dire Straits to ikona brytyjskiego rocka. Zespół sprzedał ponad 120 milionów albumów na całym świecie. Dziś Dire Straits Legacy ożywia ich kultową muzykę, prezentując ją w wykonaniu muzyków, którzy współpracowali z Dire Straits podczas nagrań i koncertów.

Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 9 marca 2024 roku w bydgoskiej SISU Arena.

Alan Clark był oryginalnym klawiszowcem w zespole Dire Straits, podczas gdy Phil Palmer i Danny Cummings brali udział w nagraniach albumu "On Every Street". Mel Collins wnosił swój wkład do singli "Love Over Gold" i "Twisting by the Pool". Wszyscy ci utalentowani muzycy mieli okazję występować na żywo z Dire Straits podczas licznych międzynarodowych tras koncertowych. Ponadto, w składzie Dire Straits Legacy znajdują się wybitni artyści: perkusista Cristiano Micalizzi - zdobywca nagrody Grammy, Primiano Di Biase, obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych klawiszowców w świecie rocka; oraz frontman Marco Caviglia, uznawany za światowej klasy autorytet w zakresie interpretacji niepowtarzalnego stylu gry na gitarze Marka Knopflera. Skład uzupełnia wybitny perkusista Steve Walters.

Opierając się na sześciu platynowych albumach Dire Straits, Dire Straits Legacy ma w swoim repertuarze wszystkie klasyczne hity zespołu, w tym „Money for Nothing”, „Sultans of Swing”, „Romeo and Juliet”, „Walk of Life”, „Brothers in Arms”, „Tunnel of Love” i wiele innych. Na koncercie w SISU Arena będzie można spodziewać się także kilku niespodzianek!

DIRE STRAITS LEGACY

09.03.2024

Bydgoszcz – SISU Arena ul. Toruńska 59

godz. 18.00 otwarcie drzwi dla publiczności,

godz. 19.00 koncert.

Bilety - wszystkie miejsca siedzące (przedsprzedaż/w dniu koncertu):

VIP (płyta) – 269 zł / 289 zł

I miejsca (płyta) – 249 zł / 269 zł

II miejsca – 229 zł / 249 zł

III miejsca – 209 zł / 229 zł

IV miejsca – 189 zł / 209 zł

Sprzedaż biletów: Eventim.pl, Ticketmaster.pl, eBilet.pl, RockSerwis.pl

 

SKŁAD DIRE STRAITS LEGACY:

ALAN CLARK Klawisze / Hammond


Zdobywca nagrody Grammy, członek Rock’n’roll Hall of Fame. Alan Clark dołączył do Dire Straits w 1980 roku jako główny klawiszowiec. Był z nimi aż do rozpadu zespołu w 1992 roku. Był współproducentem albumu „On Every Street". Grał i nagrywał z wieloma innymi artystami – był członkiem zespołu Erica Claptona, a przez lata pozostawał dyrektorem muzycznym Tiny Turner. Do spółki z Philem Palmerem nagrał i wyprodukował oszałamiający album „3 Chord Trick” w ramach projektu DSLegacy.


PHIL PALMER Gitara / Chórki

Phil Palmer dołączył do Dire Straits w 1990 roku. Zagrał na płycie „On Every Street”, wziął również udział w światowej trasie koncertowej promującej ten album. Jest jednym z najlepszych gitarzystów sesyjnych na świecie – zagrał na ponad 450 albumach i koncertował ze światowej sławy artystami (pomyślcie o nazwie dowolnego zespołu – Phil pewnie z nimi grał). W czasach kiedy był członkiem zespołu Erica Claptona, poznał swoich przyjaciół z DSLegacy - Alana Clarka i Steve'a Ferrone. Jest jednym z założycieli projektu DSLegacy.


MEL COLLINS Saksofon

Mel dołączył do Dire Straits w 1982 roku i nagrał z nimi album „Love Over Gold”. Wziął udział w światowej trasie poświęconej temu wydawnictwu. Miał też udział w powstaniu singla „Twisting by the Pool”. Grał u boku imponującej ilości artystów i zespołów, w tym The Rolling Stones, Camel, Eric Clapton, Joe Cocker, Tears for Fears i wielu innych. Był oryginalnym członkiem King Crimson i obecnie bierze udział w światowej trasie koncertowej związanej z tym zespołem.


DANNY CUMINGS Perkusja

Danny dołączył do Dire Straits w 1990 roku, zagrał na albumie (i trasie koncertowej) „On Every Street”. Poza Dire Straits, pracował z wieloma wspaniałymi artystami, w tym z Tiną Turner, Georgem Michaelem i Bryanem Adamsem, a przez lata pełnił funkcję perkusisty w zespole Marka Knopflera.


PRIMIANO DI BIASE Klawisze

Primiano to klawiszowiec o wyjątkowym talencie – grał na wielu płytach i z wieloma artystami, w tym z Richardem Bennettem, Stevem Phillipsem, Gigi Proietti czy Neri Marcore. Obecnie na stałe zasila skład Venditti & DeGregori Il Tour.


MARCO CAVIGLIA Wokal / Gitara

Urodzony w Rzymie Marco od zawsze zauroczony był muzyką Dire Straits, a swoim muzycznym mentorem uczynił właśnie Marka Knopflera. W 1988 roku założył zespół Solid Rock, a w 1990 roku koncertował z legendarnym bluesmanem Stevem Phillipsem z Notting Hillbillies. Jego marzeniem było jednak grać ze swoimi „bohaterami” z Dire Straits i to marzenie stało się rzeczywistością - najpierw w 2010 roku z DS Legends i teraz ponownie pod szyldem DSLegacy.


CRISTIANO MICALIZZI Perkusja

Cristiano Micalizzi, perkusista nagrodzony Grammy, zagrał na ponad 200 albumach artystów z całego świata. Występował na żywo z takimi artystami jak Laura Pausini, Eros Ramazzotti, Frank McComb, Stef Burns, Darryl Jones, Bernard Fowler, Tim Ries, Ben Sidran, Stuart Ham, Herbie Goins, Bruce Bartlett, Joy Malcolm, Dave Binney, Sharlene Hector, Belinda Skinner, Deitra Farr, Tollak Ollestad i wielu innych. Bardzo aktywny jako niezależny wykonawca i dyrektor muzyczny, obecnie pełni funkcję oficjalnego perkusisty Dire Straits Legacy.

STEVE WALTERS Gitara basowa

Utalentowany brytyjski muzyk, który w swojej karierze grał z takimi artystami jak George Michael, Amy Winehouse, Chaka Khan, James Taylor, Mariah Carey czy Rod Stewart. Gry na pianinie zaczął się uczyć mając pięć lat, a na gitarze w wieku ośmiu lat. Kiedy miał 9 lat, na jednej z imprez został zaczepiony przez legendę gitary basowej, Phila Chena, który namówił go, aby wziąć u niego prywatną lekcję gry na gitarze. To wydarzenie zainspirowało Steve'a do odkrycia świata gitary basowej.

Dire Straits Legacy w sieci:

http://www.dslegacy.com/

https://www.facebook.com/direstraitslegacy

DireStraitsLegacy plakat 830

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia