Black Sabbath Anno Domini 1989-1995: box set z albumami ery z Tony Martinem

Artur Chachlowski

Na tę wiadomość fani Black Sabbath czekali od wielu, wielu lat. Płyt z ery zespołu z czasów gdy jego wokalistą był Tony Martin nie można kupić od dawna. 31 maja cztery płyty z tego okresu ukażą się w wersji box set z nowy masterem, a jedna z nich została na nowo zremasterowana przez samego Tonyego Iommiego.

Zremasterowane albumy “Headless Cross”, “Tyr” i “Cross Purposes” oraz “Forbidden” z nowym mixem, który wykonał sam Tony Iommi. Box set w wersjach: 4 winyle i 4CD. Premiera 31 maja 2024

Zobacz zremasterowane wideo do ‘Headless Cross’ w HD i zamów w przedsprzedaży: https://BlackSabbath.lnk.to/annodominiPR
 
Wytwórnia BMG postanowiła oddać cześć niezwykle płodnemu okresowi działania ojców chrzestnych heavy metalu, kiedy wokalistą zespołu był Tony Martin i podsumować go w nowym wydaniu - kolekcji, która zawiera cztery albumy z tego okresu.

Wszystkie z tych albumów zniknęły ze sklepów wiele lat temu. Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: "Headless Cross" (1989), "Tyr" (1990) i "Cross Purposes" (1994) oraz nową wersję albumu "Forbidden" (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.
 
W boxie ANNO DOMINI kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: ‘Cloak & Dagger’ pochodzący ze strony B singla ‘Headless Cross’, oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: ‘What’s The Use’ z “Cross Purposes” i ‘Loser Gets It All’ z “Forbidden”. Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.
 
Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty "Forbidden" Tony Iommi: “Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja… Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego.” i dodaje: “Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.”.
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!