Celebracja 40-lecia "Perfect Strangers" zespołu Deep Purple

Artur Chachlowski

Już 19 kwietnia koncertem w Nowym Dworze Mazowieckim muzycy Made in Warsaw rozpoczynają cykl występów, których przewodnim tematem będzie rocznica 40-lecia wydania przełomowej dla Deep Purple płyty „Perfect Strangers”. 

Wydana w 1984 roku w najsłynniejszym składzie, po kilkuletniej przerwie w działalności, okazała się jednym z najbardziej udanych „come backów” w historii rocka, a utwór tytułowy - jednym z klasyków lat 80.

Odwiedzimy kilkanaście miejsc w Polsce, a swoistą kulminacją tej trasy będzie nasza sztandarowa impreza, czyli PURPLE DAY, który odbędzie się w warszawskim Terminalu Kultury Gocław 13 października. Nie zabraknie oczywiście gości specjalnych, a już na pierwszym koncercie gościć będziemy niewątpliwą legendę polskiej gitary, czyli Jurka Styczyńskiego. Zapowiada się więc bardzo jamowy wieczór w pięknej sali Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin - mówi Łukasz Jakubowicz, lider i hammondzista Made in Warsaw.

Projekt Made in Warsaw to największy „tribute band” Deep Purple i zespołów pochodnych (Raibow,Whitensnake) w Polsce. Od 12 lat organizuje swój własny festiwal poświęcony „purpurowej” muzyce, który stał się źródłem inspiracji dla wielu innych tego typu projektów coverowych. Wraz z Made in Warsaw grali i śpiewali m.in Ania Rusowicz, Grzegorz Kupczyk, Drogie White, Tony Carey, Andrzej Zieliński, Jurek Styczyński, Wojtek Hoffmann i wielu, wielu innych wspaniałych artystów. Koncerty MiW to niesamowita podróż w klimaty lat 70. - czasów, kiedy muzyka była niewyczerpanym źródłem inspiracji i polem eksperymentów najodważniejszych artystów w historii rocka.

Najbliższe koncerty 40-lecia Perfect Strangers

19.04 - Nowy Dwór Mazowiecki

24.05 - Leśniczówka, Chorzów

25.05 - Rock Klub Iron, Krosno

MIW PS 830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!